OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Niedziela Palmowa – 25 marca 2018 r.

1. W imieniu naszej młodzieży ze scholi dziękuję wszystkim, którzy nabyli u nich palmy. Dzieciom i młodzieży z naszej szkoły dziękuję za skarbonki miłosierdzia, w których złożyli swoją jałmużnę wielkopostną. Zostanie ona przekazana do Caritas na działalność charytatywną. Dziękuję za kolejne ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. W ostatnim tygodniu złożyli je mieszkańcy Boguszyc Dużych, Boguszyc Glisnej i drugiej części Zawad.

2. Świąteczną dekorację kościoła rozpoczniemy we wtorek po 18.00. Zapraszam osoby chętne do pomocy.

Próba ministrantów przed Triduum w środę o 18.00. Zapraszam wszystkich ministrantów i lektorów!

3. Wielki Post kończy się tradycyjnie obchodami Świętego Triduum Paschalnego. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę nabożeństwa w naszym kościele o godz. 17.00. W Czwartek wspominamy pamiątkę ustanowienia eucharystii i kapłaństwa podczas ostatniej wieczerzy i przenosimy Najświętszy Sakrament do ciemnicy. W Piątek w dniu śmierci Pana Jezusa jest post ścisły. Podczas adoracji krzyża tradycyjnie składamy ofiary na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Najświętszy Sakrament przenosimy do Grobu Pańskiego. W Sobotę poświęcenie pokarmów. Rozpoczynamy je od Księżej Woli od godz. 9.00. W kościele poświęcenie o 12.00. Mieszkańcy Dziurdzioł święcą pokarmy w szkole, w odnowionej świetlicy. Nabożeństwo Wielkiej Soboty, zwane Wigilią Paschalną zaczynamy na zewnątrz kościoła, gdzie poświęcimy ogień. Można przynieść również swoje świece, jak zawsze zabezpieczone przed rozlaniem wosku.

4. Rezurekcja wraz z procesją wokół kościoła w Niedzielę Wielkanocną o 6.00 rano. Bardzo serdecznie zapraszam na procesję: asystę do baldachimu i chorągwi, bielanki i dziewczynki do sypania kwiatków, ministrantów, harcerzy i wszystkich wiernych. W pierwszy dzień Wielkanocy kolejne msze o 10.00 i 12.00. W Wielkanocny Poniedziałek o 9.00 i 12.00.