OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –  XXVII Niedziela Zwykła – 7 października 2018

1. Dziś z racji I Niedzieli miesiąca na Mszy o 9.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą za powołania oraz ostatnia w tym roku procesja eucharystyczna wokół kościoła.

2. Trwa miesiąc październik, a tym samym nabożeństwa różańcowe, które w naszym kościele odprawiamy o godz. 16.30. Dzieci mogą zbierać naklejki i podobnie jak przed rokiem na koniec miesiąca zostaną nagrodzone. Główną nagrodą w tym roku będzie rower, ale podobnie jak w ubiegłych latach zwracam się z prośbą o jakieś drobiazgi na pozostałe nagrody. Może to być coś słodkiego, mogą być pomoce szkolne, może jakaś płyta czy książka. Szczególnie prośbę swą kieruje do tych, którzy nie mogą uczęszczać na różaniec z racji pracy albo wieku albo stanu zdrowia. Dzieci codziennie modlą się za całą naszą parafię, więc możemy je za to symbolicznie nagrodzić :)

3. W tym tygodniu w czwartek na różańcu będzie pani redaktor z Gościa Niedzielnego aby napisać artykuł o 460 latach różańcowych modlitw w Boguszycach. Po różańcu pani redaktor chce zamienić parę słów z dziećmi jak i z paniami z KŻR. Z racji tego okrągłego jubileuszu 460-lecia naszego kościoła, który przypada w grudniu, w szkole ogłoszony został dla wszystkich dzieci konkurs plastyczny o naszym kościele.

4. W zakrystii są już znicze Caritas na groby naszych zmarłych. Nie chodzi o to by od razu kilkanaście tych zniczy zapalić na jednym grobie, ale niech chociaż jeden taki znicz znajdzie się wśród innych, a będzie to piękny znak łączności z biednymi i potrzebującymi. Znicze są w cenie 3 zł.

5. Przed kościołem można podpisać albo wziąć ze sobą do domu i przynieść za tydzień do kościoła listę poparcia dla parafii Niepokalanego Poczęcia NMP z Rawy Maz. Która ubiega się o środki z tak zwanego budżetu obywatelskiego z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.  Pozyskane środki będą służyć na organizację wydarzeń kulturalnych oraz funkcjonowanie świetlicy wakacyjnej dla dzieci. Listę można też podpisać przez internet. Więcej informacji można uzyskać u pań przed kościołem.

6.  W przyszłą niedzielę kolejny raz przeżywać będziemy Dzień Papieski. Tym razem pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. Przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na stypendia dla zdolnych a biednych dzieci.