OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV Niedziela Adwentu - 23 grudnia 2018 r.

1. Dziękuję za pomoc w świątecznej dekoracji naszej świątyni. Zarówno dorosłym jak i młodzieży. Cieszę się, że można na Was liczyć w każdej sytuacji.

2. Dziś z racji czwartej niedzieli miesiąca podpisy do indeksów zbierają kandydaci do bierzmowania.

3. Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. W tym dniu zwyczajowo pościmy, choć nie jest to post nakazany ale zwyczajowy. Zachęcam by wieczerzę wigilijną rozpocząć od przeczytania ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, zaśpiewania kolędy i chwili wspólnej modlitwy. Niech nie będzie wokół nas w tym dniu ludzi samotnych. Może trzeba zaprosić sąsiada jeśli mieszka sam i nie ma nikogo z rodziny. O północy tradycyjnie Pasterka. Zapraszam na nią wszystkich parafian i gości, którzy będą spędzać u Was święta. W Boże Narodzenie msze święte o 9.00 i 12.00.

4. W drugim dniu świąt, czyli w święto św. Szczepana gościmy w naszej parafii na mszy o 9.00 księdza biskupa A.F. Dziubę. Ks. Biskup poświęci ołtarz główny i nowo odrestaurowane figury. Tradycyjnie poświecimy tez owies. Na tej mszy wręczymy również wyróżnienia i nagrody za prace plastyczne o naszym kościele, który w tym roku obchodzi 460-lecie konsekracji.

5. Od czwartku rozpoczynamy wizytę duszpasterską czyli kolędę. Zachęcam do obecności wszystkich członków rodziny. Dzieci uczące się przygotowują zeszyt od religii. W tym roku oprócz obrazków otrzymamy także deklaracje do opisania grobów na naszym cmentarzu. Każdy otrzyma tyle deklaracji ile grobów posiada pod swoją pieczą. Deklaracje te posłużą do przeprowadzenia ewidencji na naszym cmentarzu, spisu grobów i zmarłych oraz ustaleniu dysponentów grobów. Jeśli któregoś dnia zobaczymy na cmentarzu fotografów, to oni również będą robili dokumentację na potrzeby inwentaryzacji. Na wszystkie pytania odnośnie opisywania grobów odpowiem odwiedzając Was po kolędzie. Wypełnione deklaracje będziemy mogli przynosić w niedzielę do kościoła albo w tygodniu do kancelarii. Plan kolędy na ten tydzień:

czwartek od 8.30 - Boguszyce Parcela – od państwa Brockich

piątek od 8.30- Nowe Byliny

sobota od 8.30 - Zielone (wraz z rodzinami z Dziurdzioł mieszkającymi przy drodze do Zielonego)

poniedziałek (31 grudnia) od 8.30 – Boguszyce Glisna

6. W zakrystii jest już program naszej parafialnej pielgrzymki autokarowej do Wilna i Ostrej Bramy. Można wziąć sobie program do domu i zapoznać się przed podjęciem decyzji. Trzydniowa pielgrzymka odbędzie się zaraz po Wielkanocy, w dniach 23, 24 i 25 kwietnia. Koszt to 600 zł, jeśli będzie nas 70 osób. Jeśli 50 osób to 650 zł. Po drodze zwiedzimy także Sokółkę z cudem eucharystycznym, Kowno, Troki.

Za tydzień w ostatnią niedzielę roku kilka zdań podsumowania tego co wydarzyło się w naszej parafii w 2018 roku.