OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III Niedziela Zwykła - 27 stycznia 2019 r.

1. Dziś czwarta niedziela miesiąca, a więc spotkanie kandydatów do bierzmowania po Mszy o 9.00.

2. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Rano jak zawsze wizyta u starszych i chorych a po południu spowiedź od godz. 16.00.

3. W najbliższą sobotę świętem Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) zakończymy czas kolęd i choinek. Msze święte w naszym kościele o 9 i 17. Proszę o zabezpieczenie przynoszonych w tym dniu świec, aby wosk nie zalał ławek czy podłogi. Jest to również dzień Życia Konsekrowanego dlatego ofiary składane w tym dniu będą przeznaczone na zakony klauzurowe w naszej diecezji.

4. Zakończyła się wizyta duszpasterska w naszej parafii.  Zaledwie kilka zamieszkałych domów pozostało zamkniętych przede mną. Ale ufam, że może w następnym roku zostanę i tam przyjety z błogosławieństwem rodziny i domu. Podczas kolędy składaliście hojne ofiary. Zebrałem na potrzeby parafii 37400 zł czyli o 2200 zł więcej niż przed rokiem. Bóg zapłać wszystkim! Dziękuję również za podwożenie rano na kolędę i odwożenie na koniec dnia. Za odprowadzanie do następnego domu oraz za każdy poczęstunek, czy to obiadowy, czy też kawę i ciasto. Podczas naszych spotkań nasunęło sie kilka spostrzeżeń Waszych lub moich. Chciałbym się nimi teraz podzielić:

- w naszych domach jest coraz więcej ludzi starszych, którzy nie mogą przychodzić do kościoła w niedzielę, zadbajmy o ich spowiedź i Komunię przed świętami, a gdyby stan zdrowia się pogarszał, również o sakramenty święte w ostatnich dniach życia

- część naszych bliskich jest po rozwodzie, a warto pamietać, że dopóki pozostają samotni, mogą przystępować do spowiedzi i Komunii, dopiero ponowny związek uniemożliwia otrzymanie rozgrzeszenia

- ponieważ groby na naszym cmentarzu rozmieszczone są bardzo blisko siebie, pamiętajmy, że podczas renowacji nagrobka lub układania kostki, nie wolno nam samowolnie zająć całego przejścia między grobami

- podnóżki w ławkach służą do przyklekania a nie do stawiania na nich nóg, przez co niepotrzebnie się brudzą

- deklaracje z opisem grobów składamy w koszyczkach przy bocznych ołtarzach obok choinek, następnie dzięki nim każdy nasz grób będzie miał przypisanych dysponentów (opiekunów). Przeprowadzona renowacja grobu lub pochówek są jednoczesną opłatą tzw. "Placowego", a jeśli przez 20 lat nie było w grobie pogrzebu lub wymiany pomnika, to placowe na kolejne 20 lat będzie wynosić 200 zł od grobu pojedynczej szerokości i 300 zł dla podwójnej szerokości.

5. Ojcowie Pasjoniści zapraszją na film "Ostatnie wezwanie", mówiący o przesłaniu Matki Bożej z Medjugorie. Projekcja dziś o 19.30 przy klasztorze Pasjonistów w Rawie. Wstęp wolny.