OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VIII Niedziela Zwykła – 3 marca 2019 r.

1. Pożegnaliśmy w miniony piątek w Łowiczu śp. Księdza Biskupa Alojzego Orszulika. W obecności rodziny ze Śląska, kilkudziesięciu biskupów, około 100 kapłanów, przedstawicieli władz państwowych, parlamentarzystów, kompanii Wojska Polskiego i wielu wiernych świeckich, odszedł do Pana po wieczną nagrodę. Ciało Księdza Biskupa zgodnie z wielowiekową tradycją złożone zostało do krypt katedralnych. Spoczął obok kilkunastu Prymasów Polski, biskupów i kanoników kapituły łowickiej i tam będzie oczekiwał na zmartwychwstanie. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...

2. W najbliższą środę rozpoczynamy Wielki Post. Jak zawsze pierwszym dniem postu jest środa popielcowa. Msze z posypaniem głów popiołem w naszym kościele o 12 i 17. W Popielec jest post ścisły, a więc nie spożywamy pokarmów mięsnych, jak też ograniczamy swoje posiłki co do ilości, spożywając tylko jeden posiłek do syta, a pozostałe skromniejsze niż zwykle. W Wielki Post nie bierzemy udziału w zabawach, zwłaszcza tanecznych i podejmujemy postanowienia pomagające nam w nawróceniu. Może więc warto rzucić papierosy albo nie sięgać po alkohol. Młodsi mogliby pewnie mniej czasu poświęcać na komputer, telewizję czy tablet. Każdy niech wybierze coś dla siebie.

3. W Wielkim Poście jak zawsze nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa w piątki o 16.30, a Gorzkie Żale w niedziele po Mszy o 12.

4. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 52 Tydzień Modlitw O Trzeźwość Narodu. W tym roku pod hasłem: „Młodzi trzeźwi i wolni”. Zachęcam do modlitw w tej intencji, zwłaszcza za konkretną osobę, o którą martwimy się, że nadużywa alkoholu.

5. Stowarzyszenie “Chrześcijanin 24 H” oraz Ojcowie Pasjoniści zapraszają do Rawy na kolejny wartościowy film. Tym razem projekcja odbędzie się w kinie Roma w czwartek 7 marca o godz. 19.00, a film nosi tytuł: “Paweł apostoł Chrystusa”. W zakrystii mamy bilety na ten film w cenie 13 zł.

6. Można jak co roku przekazać 1% podatku na dobry cel. Jeśli ktoś jeszcze nie zdecydował którą organizację pożytku publicznego chce w tym roku wesprzeć, to zachęcam do sięgnięcia po ulotkę Caritas, na której znajdziemy niezbędne dane do przekazania 1%. Przypomnę, że mogą to uczynić także emeryci i renciści.