OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III Niedziela Wielkiego Postu – 24 marca 2019 r.

1. Podczas mszy o 9.00 kandydaci do Bierzmowania składają dziś swoje osobiste deklaracje z motywacją, dlaczego chcą przystąpić do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

2. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Wielu wiernych podejmuje tego dnia duchową adopcję, czyli codzienna modlitwę przez 9 miesięcy (do Bożego Narodzenia) za dziecko nienarodzone. Zapraszam przed mszą o 16.45 na różaniec w intencji życia wszystkich poczętych a jeszcze nie narodzonych dzieci.

3. Bóg zapłać za kolejne ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. W minionym tygodniu złożyli je mieszkańcy Księżej Woli i Kaliszek.

4. Każdego roku nasza diecezja organizuje pielgrzymkę autokarową do Częstochowy dla wszystkich maturzystów. Zachęcam, by maturzyści z naszej parafii zapisywali się w szkołach u swoich katechetów. Być może dla wielu z was będzie to pierwsza wizyta na Jasnej Górze. Na pewno warto egzamin dojrzałości i swoją przyszłość zawierzyć Matce Bożej. Wyjazd odbędzie się w sobotę 13 kwietnia.

5. Nasze dzieci otrzymały w tym tygodniu w szkole skarbonkę jałmużny wielkopostnej (jadną na klasę), w której mogą składać przez czas postu drobne pieniążki, zaoszczędzone na przykład na nie jedzeniu słodyczy czy innych łakoci. W tym roku skarbonki te noszą hasło "Dar Juniora dla Seniora" i będą przeznaczone na pomoc Caritas dla ludzi w podeszłym wieku.

6.  Spotkanie organizacyjne przed wyjazdem do Wilna odbędzie się w niedzielę 7 kwietnia, ale można już powoli uzupełniać wpłaty za te pielgrzymkę.