OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –  Niedziela Palmowa – 14 kwietnia  2019 r.

1. W imieniu naszej młodzieży ze scholi dziękuję wszystkim, którzy nabyli u nich palmy. Dzieciom i młodzieży z naszej szkoły dziękuję za skarbonki miłosierdzia, w których złożyli swoją jałmużnę wielkopostną. Zostanie ona przekazana do Caritas na działalność charytatywną, szczególnie na pomoc osobom starszym. Dziekuję także za pomoc w sprzątaniu terenu wokół naszego kościoła. Naszym dzielnym ministrantom oraz kilkunastu Parafianom, którzy wczoraj znaleźli kilka godzin na pracę dla naszej parafii. Niech Pan Bóg za to wynagrodzi. Przy tej okazji dziekuje także za codzienną troskę, pamięć i życzliwość. Ciasto, jajka, wędlina przyniesione na plebanię chociażby z okazji rekolekcji czy innych wydarzeń parafialnych, to na prawdę bardzo miły gest świadczący o waszej pamięci i dobroci. Bóg zapłać.

2. W środę o 18.00 w kościele próba ministrantów i harcerzy przed Triduum. Zapraszam wszystkich ministrantów i skautów

3. Wielki Post kończy się tradycyjnie obchodami Świętego Triduum Paschalnego. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę nabożeństwa w naszym kościele o godz. 17.00. Przypominam kandydatom do Bierzmowania o obecności w te dni.

W Czwartek wspominamy pamiątkę ustanowienia eucharystii i kapłaństwa podczas ostatniej wieczerzy i przenosimy Najświętszy Sakrament do ciemnicy.

W Piątek w dniu śmierci Pana Jezusa jest post ścisły. Podczas adoracji krzyża tradycyjnie składamy ofiary na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Najświętszy Sakrament przenosimy do Grobu Pańskiego.

W Sobotę poświęcenie pokarmów. Rozpoczynamy je od Księżej Woli od godz. 9.00. W kościele poświęcenie pokarmów o 12.00.  Nabożeństwo Wielkiej Soboty, zwane Wigilią Paschalną zaczynamy na zewnątrz kościoła, gdzie poświęcimy ogień. Można przynieść również swoje świece, jak zawsze zabezpieczone przed rozlaniem wosku.

4. Rezurekcja wraz z procesją wokół kościoła w Niedzielę Wielkanocną o 6.00 rano. Bardzo serdecznie zapraszam na procesję: asystę do baldachimu i chorągwi, bielanki i dziewczynki do sypania kwiatków, ministrantów, harcerzy i wszystkich wiernych. Pozostałe Msze w Wielkanoc o godz. 10.00 i 12.00. W Wielkanocny Poniedziałek o 9.00 i 12.00.