OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –  Niedziela Miłosierdzia – 28 kwietnia  2019 r.

1. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna tydzień miłosierdzia. W tym roku przeżywamy go pod hasłem “Miłosierni Miłosierdzia Dostąpią”. Może warto sięgnąć częściej do modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia, albo do lektury Dzienniczka świętej siostry Faustyny. Ofiarami złożonymi do puszek można wesprzeć działania Caritas wobec ubogich i potrzebujących w Polsce i na świecie.

2. W środę rozpoczyna się Maryjny miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w kościele codziennie o 16.30, a więc przed Mszą. Zachęcam również do gromadzenia się przy kapliczkach i krzyżach na tradycyjny śpiew litanii do Matki Bożej.

3. W środę święto św. Józefa Rzemieślnika i święto pracy, w czwartek święto flagi narodowej, a w piątek Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski oraz Święto Konstytucji Trzeciego Maja. Pamiętajmy o biało-czerwonych flagach przy naszych domach i instytucjach. W piątek pierwszy piątek miesiąca, spowiedź od godz. 15.45. Ponieważ w tym dniu wypada uroczystość, więc można będzie spożywać pokarmy mięsne.

4. Niedziela za tydzień będzie pierwszą miesiąca, a zatem zapraszam na godz. 9.00 na Msze z procesją wokół kościoła. Jak zawsze proszę o obecność asystę, panów do baldachimu, ministrantów, dziewczynki do kwiatków, wszystkich parafian i gości.

5. Fundacja SMS z Nieba zaprasza wszystkie Panie na konferencję na temat rozwoju talentów, która odbędzie się w Rawie w Miejskim Domu Kultury w niedzielę 12 maja o godz. 19.30. Wstęp wolny. Szczegóły na plakacie.

6. W środę i czwartek nasi ministranci wezmą udział w mistrzostwach Polski w piłkę nożną. Godzinę wyjazdu podam chłopcom we wtorek w szkole. A do szkoły wracamy już jutro. Dojazdy są o stałych godzinach. Normalne lekcje w poniedziałek i wtorek, a w czwartek opieka bez zajęć dydaktycznych. Przypomnę przy okazji, że Rocznica I Komunii w naszej parafii w tym roku w niedzielę 2 czerwca, Bierzmowanie we wtorek 4 czerwca, a I Komunia w niedzielę 16 czerwca.