OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –  III Niedziela Wielkanocna - 5 maja 2019

1. W najbliższą środę w uroczystość świętego Stanisława Biskupa i Męczennika przeżywać będziemy nasz parafialny odpust. Msze święte o 9.00, 12.00 i 17.00. Na koniec Mszy o 12.00 przejdziemy z uroczystą procesją wokół kościoła. Zapraszam serdecznie asystę, ministrantów, dziewczynki do sypania kwiatków, wszystkich parafian i przybyłych gości. Tradycyjnie z racji odpustu przez trzy dni w naszej parafii przeżywamy Czterdziestogodzinne Nabożeństwo. Od jutra do środy włącznie, między Mszami będzie w kościele wystawiony Najświętszy Sakrament, byśmy mogli w ciszy spotkać się z Panem Jezusem. Zachęcam do znalezienia czasu na taką indywidualną albo rodzinną adorację.

2. W niedzielę za tydzień o godz. 15.00 poświęcenie kapliczki w Zawadach, połączone z nabożeństwem Majowym.

3. Przyszła niedziela to niedziela  Chrystusa Dobrego Pasterza. Z tej racji w Skierniewicach w parafii św. Jakuba odbędzie się w sobotę wieczorem modlitewne czuwanie w intencji powołań. Szczegóły na plakacie.

4. Cieszę się razem z naszymi ministrantami, że bardzo godnie reprezentowali naszą parafię na Mistrzostwach Polski Ministrantów i Lektorów. W naszej kategorii wiekowej rywalizowało 40 drużyn. Chłopcy wygrali większość swoich meczów. Ale też przegrali z silniejszymi od siebie. Ostatecznie awansowali do finału “B”, w którym zajęli drugie miejsce, co dało 18 miejsce w Polsce. Dziękuję Wam i gratuluję!!! Dziękuję także panu Radkowi, tacie Kacpra Wójcika, za pomoc w dojazdach i w opiece nad chłopcami. Pozostaje nam czekać na przyszłoroczne rozgrywki, aby jeszcze poprawić swoje miejsce :)

5. Fundacja SMS z Nieba zaprasza wszystkie Panie na konferencję na temat rozwoju talentów, która odbędzie się w Rawie w Miejskim Domu Kultury w niedzielę 12 maja o godz. 19.30. Wstęp wolny. Szczegóły na plakacie.