logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –   XIV Niedziela Zwykła  – 7 lipca 2019r.

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po mszy o 9.00 procesja eucharystyczna wokół kościoła.

2. Od jutra jeśli pogoda pozwoli rozpoczną się pracę przy renowacji dachu na kościele i dzwonnicy. Jeśli będziemy w tym czasie odwiedzać nasz kościół to proszę o zachowanie ostrożności, gdyż prace będą wykonywane na wysokości. Przy tej okazji dziekuję na ręce pana dyrektora Marcin Skóry firmie HERCO, ktora przekazała nam nieodpłatnie gwoździe, specjalnie przygotowane do renowacji naszego gontu. Powoli montowane są kolejne elementy organów. Myślę że w ciągu dwóch tygodni powinniśmy sie doczekać całości. A na boczny ołtarz, który jest w renowacji, otrzymalismy w minionym tygodniu kolejną dotację, tym razem od Marszałka Województwa Łódzkiego w wysokości 51700 zł. Mamy więc na ten cel już ponad 90000 i dzieki temu ze środków własnych pozostanie nam dołozyć dwadzieścia parę tysięcy.

3. Wakacje to również czas pielgrzymek, a więc rozpoczynają się tradycyjnie w lipcu zapisy na ŁPPM (pieszą pielgrzymkę z Łowicza na Jasną Górę). Przypomnę, że nasza parafia należy do grupy brązowej, wraz z całym dekanatem Rawa Mazowiecka, Lubochnia, Biała Rawska i Nowe Miasto. Zachęcam szczególnie młodzież by rozważyła taką formę rekolekcji w drodze.

4. Ksiądz dziekan zaprasza do udziału w bezpłatnych półkoloniach, które będą w sierpniu organizowane przy dużym kościele w Rawie. Oferta skierowana jest do dzieci ze szkoły podstawowej od klasy III do VIII.  Zapisy w kancelarii dużego kościoła, a więcej szczegółów na plakacie w gablocie przed kościołem.

|  2020  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template