logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –   XVIII Niedziela Zwykła  – 4 sierpnia 2019r.

1. Pierwsza niedziela miesiąca to jak zawsze adoracja eucharystyczna i procesja. Zapraszam asystę, bielanki, ministrantów i wszystkich parafian na procesję po mszy o godz. 9.00. 

2. W dniu jutrzejszym z Warszawy, a pojutrze z Łowicza, wyruszają piesze pielgrzymki na Jasną Górę. Pielgrzymów z Warszawy gościć będziemy na terenie naszej parafii w czwartek 8 sierpnia. Część pielgrzymów przechodzi przez Zawady, Stare Byliny i Dziurdzioły, druga część ma odpoczynek przy kościele i nocuje w Księżej Woli i na Chrustach. Tradycyjnie możemy poczęstować pielgrzymów jakimś ciastem, owocami, napojem. Jeśli nie będą przechodzić obok waszych domów to taki poczęstunek można przywieźć na plebanie, gdzie tradycyjnie przygotowany będzie dla pielgrzymów posiłek. Z góry serdecznie dziękuję za ugoszczenie pielgrzymów, ponieważ oni niosą wtedy również i nasze intencje na Jasną Górę. 

3.  Spotkanie przedpielgrzymkowe naszej brązowej grupy odbędzie się w niedzielę 4 sierpnia czyli dziś o godz. 19.00 w dużym kościele w Rawie Mazowieckiej.

4. We wtorek tj. 6 sierpnia obchodzimy w kościele święto  Przemienienia Pańskiego, Msze święte o 9.00 i 17.00, a w sobotę 10 sierpnia święto św. Wawrzyńca diakona i męczennika. Jest to dzień odpustu parafialnego w Białyninie.

|  2020  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template