logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –   XIX Niedziela Zwykła  – 11 sierpnia 2019r.

1. W czwartek gościliśmy na terenie naszej parafii pielgrzymów udających się na Jasną Górę. Dziękuję wszystkim, którzy przyjęli pielgrzymów na nocleg w Księżej Woli lub przygotowali poczęstunek. Pielgrzymi odpoczywający na terenie naszej parafii byli bardzo zadowoleni i serdecznie dziękują za okazaną im życzliwość i przyjęcie. I ja w ich imieniu dziękuję wszystkim, którzy przynieśli ciasto, napoje lub inne produkty na plebanię oraz Paniom, które pomagały w tym dniu na plebanii. Szczególnie chcę podziękować naszym parafialnym skautom z zastępu "SOWA", dzieki którym pielgrzymi byli wspaniale obsłużeni przy naszym kościele.

2.  W najbliższy czwartek w Uroczystość Wniebowzięcia NMP przeżywać będziemy w naszej parafii odpust. Msze święte z poświęceniem ziół i kwiatów będą odprawiane o 7:00   9:00  i  12:00.  Po sumie o godz. 12.00 jak zawsze procesja, na którą zapraszam ministrantów, bielanki, dziewczynki do sypania kwiatków ( w tym również dziewczynki młodsze, które chciały by już sypac kwiatki dla Pana Jezusa) całą asystę procesyjną, wszystkich parafian i przybyłych gości. 

3. Starosta Rawski oraz Burmistrz Rawy Mazowieckiej zapraszają na dożynki powiatowe, które w tym roku odbędą się w Rawie Mazowieckiej w niedzielę 25 sierpnia. Rozpoczęcie dożynek Mszą św. Godzinie 11.30 w dużym kościele w Rawie. Dalsza część obchodów na zamku w Rawie. Dożynki zakończą się występami i koncertami znanych i lubianych wykonawców.

4. Nasze parafialne dziękczynienie za tegoroczne plony zorganizujemy w tym roku w niedzielę 8 września. Dożynki na Jasnej Gorze w tym roku w dniach 31 sierpnia i 1 września. szczegóły w gablocie.

Od najbliższej niedzieli będzie można zakupić kalendarz ścienny wydany przez naszą diecezję na 2020 rok

 

 

 

 

|  2020  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template