logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –   XXII Niedziela Zwykła  – 1 września 2019r.

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Zapraszam na procesję eucharystyczna wokół kościoła po Mszy o 9.00. 

2. Jutro rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza święta w naszym kościele o 8.15, a nastepnie przejdziemy do szkoły aby uroczystą akademią rozpocząć nowy rok nauki. Dzieci i młodzież zachęcam do spowiedzi, aby zacząć nowy rok szkolny w Bożej obecności i w stanie łaski. Okazją do spowiedzi będzie pierwszy piątek miesiąca, który wypada w tym tygodniu. Spowiedź w pierwszy piątek będzie od godz. 16.00.

3. Kurs przedmałżeński rozpoczyna się w niedzielę 15 września po Mszy o 9.00.

4. W niedzielę za tydzień o 9.00 będziemy przeżywać nasze parafialne dożynki. Rozpoczniemy przed kościołem, gdzie przywitamy delegacje z wieńcami i wprowadzimy je do środka. Na tej mszy poświęcimy również tornistry i przybory szkolne wszystkim pierwszakom i zerówkowiczom, a więc zapraszam wszystkie dzieci i ich rodziców. A po Mszy niespodzianka – koncert organowy na naszych odnowionych organach. Po wyjściu z kościoła skosztujemy przy stołach przygotowanych przy kościele tegorocznych wypieków. Dlatego zachęcam panie gospodynie do upieczenia jakiegoś ciasta, a pszczelarzy proszę o poczęstowanie tegorocznym miodem i przyniesienie tych produktów przed mszą o 9.00 na przygotowane wcześniej stoły. Zapraszam nasz niezastąpiony zespół Wspomnienie by swoją obecnością również uświetnił nasze uroczystości dożynkowe. Przyszła niedziela 8 września to także święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Tradycja nakazuje z racji tego święta poświęcić ziarno do siewu, które również można ze sobą przynieść do kościoła

5. Związek Dużych Rodzin Trzy Plus serdecznie zaprasza na stoisko wystawiennicze i przedstawienie “U nos w Boguszycach”, które będzie można zobaczyć w Rawie na Zamku w sobotę 7 września o godz. 16.00. więcej szczegółów na plakacie.

6. W sobotę 28 września odbędzie się diecezjalne spotkanie Kół Żywego Różańca w Domaniewicach koło Łowicza. Zachęcam do zorganizowania się naszych członkiń Kół Różańcowych aby pojechać na to spotkanie.

 

|  2020  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template