OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –   XXIII Niedziela Zwykła  – 8 września 2019r.

1. Dziś Dzień Narodzin Najświętszej Maryi Panny. W dniu tego święta zwanego też świętem Matki Bożej Siewnej, święcimy w naszych kościołach ziarno do siewu.

2. Podczas Mszy o 9.00 będziemy przeżywać nasze parafialne dożynki. Rozpoczniemy przed kościołem, gdzie przywitamy delegacje z wieńcami i wprowadzimy je do środka. Na tej mszy poświęcimy również tornistry i przybory szkolne wszystkim pierwszakom i zerówkowiczom, a więc zapraszam wszystkie dzieci i ich rodziców. A po Mszy skosztujemy przy stołach przygotowanych przy kościele tegorocznych wypieków i miodów z naszych pasiek. Usłyszymy także kilka utworów wykonanych na naszych organach przez pana Dawida Długosza z Łodzi.

Dziekuję naszemu parafianinowi, który pokrył koszty naprawy skradzionych rynien. Ofiarodawca pragnie pozostać anonimowy, ale Pan Bóg wie kto to Nim jest i niech za to błogosławi Jemu i całej rodzinie.

3. Kurs przedmałżeński rozpocznyna się za tydzień w niedzielę 15 września po Mszy o 9.00.

4. W przyszłą niedzielę 15 września na Mszy o 9.00 spotkanie dla dzieci z klasy trzeciej przygotowujących się do I Komunii św. wraz z rodzicami.

5. W sobotę 28 września odbędzie się diecezjalne spotkanie Kół Żywego Różańca w Domaniewicach koło Łowicza. Zachęcam do zorganizowania się naszych członkiń Kół Różańcowych aby pojechać na to spotkanie. Zapisy w zakrystii i kancelarii, proszę mieć ze sobą numer pesel w celu ubezpieczenia wyjazdu.

6. 21 września w sobotę pielgrzymka dla nauczycieli i katechetów. Wyjazd z Rawy Mazowieckiej autokarem do Mszczonowa, następnie przejście w pieszej pielgrzymce do parafii Lutkówka. Tam msza święta, posiłek i zakończenie pielgrzymki. Powrót autokarem do Rawy. Każdego roku ta pielgrzymka organizowana jest w innej części naszej diecezji. Około 7 – 8 lat temu trasa prowadziła z Boguszyc do Głuchowa. Zapisy telefonicznie w kurii łowickiej pod numerem telefonu 46 830 07 82.

7. Starosta Rawski zaprasza rodziny z dziećmi na imprezę integracyjną: “Wszystkie Dzieci Nasze Są”, która odbędzie się w Rawie przy Liceum M.C. Skłodowskiej w niedzielę 15 września w godzinach 15 – 18. więcej szczegółów na plakacie.