logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –   XXIV Niedziela Zwykła  – 15 września 2019r.

1. Dziękuję za pięknie przygotowane w ubiegłą niedzielę dożynki. Wieniec z Boguszyc w postaci zaprzęgu konnego nadal możemy oglądać w kościele. Ciast, chleba ze smalcem i z miodem, napojów i owoców wystarczyło dla wszystkich, a więc słowa uznania za Wasze zorganizowanie i udział. Dziękuję także zespołowi Wspomnienie za uświetnienie występami naszego parafialnego święta. Niech Pan Bóg błogosławi wszystkim, którzy Mu za dary ziemi tydzień temu tak pięknie i licznie dziękowali.

2. Powiatowa Komenda Policji w Rawie ostrzega ponownie przed wyłudzeniami pieniędzy na tak zwanego wnuczka, na policjanta i na inne wymyślne sposoby. Policja przypomina że nigdy nigdy nie chce od nas pieniędzy w trakcie prowadzonych śledztw. Nigdy nie chce podejmowania środków z naszego konta. A jeśli coś się rzekomo stało komuś z naszych bliskich i potrzebuje pieniędzy, to zawsze należy to sprawdzić na policji lub u innych członków rodziny, a nie zaczynać pomocy od przekazania obcym ludziom naszych pieniędzy. 

3. Kurs przedmałżeński rozpoczyna się dziś po Mszy o 9.00.

4. Również dziś na Mszy o 9.00 spotkanie dla dzieci z klasy trzeciej przygotowujących się do I Komunii świętej.

5. W sobotę 28 września odbędzie się diecezjalne spotkanie Kół Żywego Różańca w Domaniewicach koło Łowicza. Zachęcam do zorganizowania się naszych członkiń Kół Różańcowych aby pojechać na to spotkanie. Zapisy w zakrystii i kancelarii, proszę mieć ze sobą numer pesel w celu ubezpieczenia wyjazdu. 

Z kolei 21 września w sobotę pielgrzymka dla nauczycieli i katechetów. Wyjazd z Rawy Mazowieckiem autokarem do Mszczonowa, następnie przejście w pieszej pielgrzymce do parafii Lutkówka. Tam msza święta, posiłek i zakończenie pielgrzymki. Powrót autokarem do Rawy. Każdego roku ta pielgrzymka organizowana jest w innej części naszej diecezji. Około 7 – 8 lat temu trasa prowadziła z Boguszyc do Głuchowa. Zapisy telefonicznie w kurii łowickiej pod numerem telefonu 46 830 07 82. 

6. Starosta Rawski zaprasza rodziny z dziećmi na imprezę integracyjną: “Wszystkie Dzieci Nasze Są”, która odbędzie się w Rawie przy Liceum M.C. Skłodowskiej w dzisiejszą niedzielę w godzinach 15 – 18. więcej szczegółów na plakacie.

|  2020  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template