logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –   XXVII Niedziela Zwykła  – 6 października 2019r.

1.  Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca po godzinie 9.00 przejdziemy ostatni raz w tym roku w procesji eucharystycznej wokół kościoła.

2. Dziękuję za przygotowanie dekoracji różańcowej naszej niezawodnej parafialnej grupie dekoracyjnej w osobach: pani Joli, Ani, Moniki i Ani. Dziękuje także pani Asi i naszym dzieciom za różańce, którymi jak co roku ozdobiliśmy Matkę Bożą. Zawsze w otoczeniu tych dekoracji lepiej się modlić i skupić na różańcowych  tajemnicach.  Od kilku dni trwają nabożeństwa różańcowe, które w naszym kościele odprawiamy o godz. 16.30. Dzieci zbierają naklejki i podobnie jak przed rokiem na koniec miesiąca zostaną nagrodzone. Główną nagrodą w tym roku będzie elektryczna hulajnoga, ale podobnie jak w ubiegłych latach zwracam się z prośbą o jakieś drobiazgi na pozostałe nagrody. Może to być coś słodkiego, mogą być pomoce szkolne, może jakas płyta czy książka. Szczególnie prośbę swą kieruje do tych, którzy nie mogą uczęszczać na różaniec z racji pracy albo wieku, albo stanu zdrowia. Dzieci codziennie modlą się za całą naszą parafię, więc możemy je za to symbolicznie nagrodzić :)

3. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy XIX już Dzień Papieski. Tym razem pod hasłem „WSTAŃCIE, CHODŹMY”. Przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na stypendia dla zdolnych a biednych dzieci.

4. Można już zgłaszać swoich zmarłych na roczne wypominki. Najlepiej wypisac zmarłych na kartce w domu z zaznaczeniem z jakiej są miejscowości, aby skrócić czas oczekiwania w zakrystii. 

5.  Jak juz może słyszeliśmy w naszej gminie zmienia się sposób naliczania opłaty za odbiór odpadów. Urząd Gminy prosi nas o złożenie do 14 października, nowych deklaracji. Deklaracje otrzymamy u naszych sołtysów, w Urzędzie Gminy lub na stronie internetowej Gminy. Opłata będzie naliczana od ilości mieszkańców posesji.

6. Odnowa W Duchu Świętym w Rawie Mazowieckiej przy Dużym Kościele zaprasza do udziału w rekolekcjach ewangelizacyjnych (REO) które rozpoczną się w niedzielę 13 października i potrwają 10 tygodni. Szczegóły na plakacie.

 

|  2020  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template