logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –  Niedziela - 13 października 2019r. - DZIEŃ PAPIESKI

1.  W dzisiejszą niedzielę przeżywamy XIX już Dzień Papieski. Tym razem pod hasłem „WSTAŃCIE, CHODŹMY”. Przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na stypendia dla zdolnych dzieci z biedniejszych rodzin. 

A już za tydzień w trzecia niedziela miesiąca, na mszy o 9.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

2. 14 października to  w naszym kraju Dzień Edukacji Narodowej zwany potocznie Dniem Nauczyciela. Z tej okazji przyjmijcie drodzy nauczyciele i pracownicy naszej szkoły najlepsze życzenia. Niech Pan Bóg daje Wam wiele cierpliwości oraz dużo mądrości. A nagrodą za Waszą pracę i trud niech będą jak najlepsze wyniki edukacyjne naszych dzieci i naszej młodzieży.  Jutrzejszy różaniec w naszym kościele odmówimy własnie za Was :)

3. 24 października o godz. 18.30 w MDK w Rawie Maz. Kolejna projekcja wartościowego filmu. Tym razem będzie to film “Tajemnica Ojca Pio”. W zakrystii mamy kilka biletów w cenie 13 zł.

4. Można już zgłaszać swoich zmarłych na roczne wypominki. Najlepiej wypisac zmarłych na kartce w domu z zaznaczeniem z jakiej są miejscowości, aby skrócić czas oczekiwania w zakrystii. 

5. Trwają nabożeństwa różańcowe, które w naszym kościele odprawiamy o godz. 16.30. Dzieci zbierają naklejki i podobnie jak przed rokiem na koniec miesiąca zostaną nagrodzone. Główną nagrodą w tym roku będzie elektryczna hulajnoga, ale podobnie jak w ubiegłych latach zwracam się z prośbą o jakieś drobiazgi na pozostałe nagrody. Może to być coś słodkiego, mogą być pomoce szkolne, może jakas płyta czy książka. Szczególnie prośbę swą kieruje do tych, którzy nie mogą uczęszczać na różaniec z racji pracy albo wieku, albo stanu zdrowia. Dzieci codziennie modlą się za całą naszą parafię, więc możemy je za to symbolicznie nagrodzić :)

6. Urząd Gminy prosi nas o złożenie do 14 października, nowych deklaracji dotyczących wywozu odpadów.

7. Odnowa W Duchu Świętym w Rawie Mazowieckiej przy Dużym Kościele zaprasza do udziału w rekolekcjach enwangelizacyjnych (REO) które rozpoczną się w dzisiejszą niedzielę 13 października i potrwają 10 tygodni. 

 

|  2020  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template