logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –  Niedziela – 10 listopada 2019r. 

1. Dzisiejsza niedziela to dzień solidarności z kościołem prześladowanym. W tym roku szczególną modlitwą obejmujemy Sudan Południowy, gdzie od kilkku lat trwa wojna domowa, a głód i choroby dziesiątkują społeczenstwo.

2. Jutro 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości, a w naszej diecezji Uroczystość Świętej Wiktorii, głównej patronki diecezji. Główne obchody w Łowiczu od godziny 10.00. Msze święte w naszej parafii o 9.00 i 12.00. Przypominam o wywieszeniu flagi narodowej. W parafii Wysokienice odpust z racji świętego Marcina.

3. W przyszłą niedzielę na Mszy o 9.00 spotkanie dla dzieci z kl. III przygotowujących się do I Komunii świętej.

4. 17 i 18 listopada (niedziela i poniedziałek) w MDK w Rawie Maz. kolejna projekcja wartościowego filmu. Tym razem będzie to film “Nieplanowane”. W zakrystii mamy kilka biletów na oba terminy w cenie 13 zł. A przed kościołem bezpłatna gazetka, w której między innymi recenzja filmu “Nieplanowane”.

5. U ministrantów przed kościołem również ulotka informująca nas o punkcie świadczącym nieodpłatną pomoc prawną dla osób dotknietych przestępstwem, przemocą, kradzieżą, groźbami, znęcaniem fizycznym lub psychicznym, niepłaceniem alimentów, zadłużeniem. Takie poradnie dla mieszkańców naszego regiomu znajdują się w Rawie, Skierniewicach, Lipcach Reymontowskich, Brzezinach. Nigdy nie wiadomo czy taka sytuacja nie dosięgnie akutar nas, dlatego warto pod ręką mieć ardes takiego miejsca nieodpłatnej pomocy. Ta działalność pomocy prawnej jest całkowice bezpieczna i gwarntuje nam anonimowość. Finansowana jest z budżetu państwa.

6. A już w najbliższą sobotę najmłodsi ministranci zgarają w turnieju płkarskim w Lubochni. Stawką będzie awans na mistrzostwa diecezji. Przypomnę, że w tej kategorii wiekowej jesteśmy obrońcą  tytułu :)

|  2020  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template