logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –  Niedziela – 17 listopada 2019r. 

1. Dziś trzecia niedziela miesiąca a więc na Mszy o 9.00 spotkanie dla dzieci z kl. III przygotowujących się do I Komunii świętej.

2. Przez kilka dni będzie jeszcze przy cmentarzu duży kontener na śmieci. Potem wymienimy go już na mały. Jeśli planujemy sprzątnąć wypalone świece czy zmarznięte kwiatki to można wyrzucić do dużego, a jeśli by już był zamknięty to śmieci składamy w betonowym boksie obok bramy.

3. W tym tygodniu w piątek wspomnienie świętej Cecylii, patronki organistów, chórów i zespołów kościelnych. Życzymy panu organiście i naszej scholi pięknych śpiewów na chwałę Pana Boga.  A w przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, czyli ostatnia niedziela przed adwentem i odpust w parafii w Rawie.

4. Przed dwoma tygodniami spotkaliśmy się na plebanii w gronie sołtysów, radnych i przedstawicieli KŻR z naszej parafii. Tematem spotkania była inwestycja, która czeka nas w przyszłym roku. Będzie nią wymiana chodnika wokół naszego kościoła. Z racji wyjątkowej wartości zabytkowej naszego kościoła musimy zastosować do położenia nowego chodnika naturalny kamień. Najprawdopodobniej będzie to granit ze Strzegomia, czekam obecnie na wydanie ostatecznej opinii przez Konserwatora Wojewódzkiego. Wartość tej inwestycji wyniesie około 200 tyś. zł. Niestety ze źródeł takich jak Ministerstwo czy Urząd Marszałkowski na ten cel nie dostaniemy dofinansowania. Spróbujemy zatem własnymi środkami zmierzyć się z tą inwestycją. Po wysłuchaniu opinii zebranych przed dwoma tygodniami na plebanii, już dziś chciałbym wstępnie przygotować Was na czekającą nas zbiórkę na ten cel. Aby zebrać taką kwotę w ciągu roku będę Was prosił, abyście nie zmniejszali ofiar na kolędę, a dodatkową składkę wśród parafian przeprowadzimy prawdopodobnie w dwóch etapach. Na przełomie lutego i marca oraz maja i czerwca. Aby pokryć planowane wydatki ta dodatkowa składka wynosić będzie w sumie około 100 zł od rodziny, czyli dwa razy po 50 zł, lub 100 w całości za jednym razem. Wtedy z kolędą i tym co odłożę z tac niedzielnych w ciągu roku oraz z oszczędności z tego roku, będziemy w stanie zebrać potrzebne 200 tyś. Chętnie o wszystkim opowiem podczas spotkania kolędowego w waszych domach.

5. Gratulacje dla naszych ministrantów za I miejsce we wczorajszym turnieju w piłkę nożną :)

|  2020  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template