OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –   Niedziela Świętej Rodziny – 29 grudnia 2019r.

1. Dziękuję za liczny udział w Pasterce i na Mszach w czasie świąt Bożego Narodzenia. Szczególnie dziękuję scholi z panią Asią i penem Grzegorzem oraz ministrantom za uświetnienie swoją obecnością i śpiewem tegorocznych Świąt.

2. W tym tygodniu przeżywać będziemy: w środę Nowy Rok i Uroczystość Świętej Bożej Rrodzicielki Maryi, pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w pierwszy piątek od 16.15.

3. Od minionego piątku rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską czyli kolędę. Zachęcam do obecności wszystkich członków rodziny. Dzieci uczące się przygotowują zeszyt od religii. Plan kolędy na ten tydzień:

poniedziałek  od 8.00 – Zawady

wtorek od 8.30 – Zawady Kolonia

czwartek  od 8.30 Boguszyce Parcela

piątek od 8.30 – Boguszyce Glisna

sobota od 8.30 – Nowe Byliny i Małgorzatów (Małgorzatów od około godz. 13.30)

we wtorek 7 stycznia - Zarzecze

4. Dziś w ostatnią niedzielę roku kalendarzowego podsumujmy najważniejsze wydarzenia w naszej parafii. W tym mijającym roku mieliśmy naszej parafii trzydzieści dziewięć chrztów. Dwadzieścioro dzieci przystąpiło do Pierwszej Komunii świętej.  Szesnaście par wzięło ślub kościelny, a dwadzieścia dziewięć osób pożegnaliśmy odprowadzając na nasz parafialny cmentarz. Przyjęliście w tym roku około 26,5 tysiąca Komunii Świętych, blisko 140 osób przyjęło sakrament namaszczenia chorych.
Od strony materialnej w 2019 roku: Zabezpieczyliśmy z zewnątrz dach i ściany naszego kościoła i dzwonnicy, co kosztowało 46 tyś zł. Poddaliśmy gruntownej renowacji nasze zabytkowe organy za kwotę 51 tyś zł. Odnowiony został boczny ołtarz, za co zapłaciliśmy 127 tyś zł. Na te ostatnią inwestycję otrzymaliśmy dotacje z Ministerstwa Kultury i z Urzędu Marszałkowskiego z Łodzi na łączną kwotę 91700 zł.  Energia elektryczna w kościele i monitoring przeciwpożarowy kosztowały nas 6,5 tyś. Wywóz śmieci z cmentarza 8,1 tyś zł. Na koniec roku w kasie parafialnej mamy blisko 45 tysięcy zł, a więc jesteśmy na sporym plusie.  W tym roku chciałbym abyśmy kontynuowali renowacje bocznych ołtarzy, oczywiście pod warunkiem otrzymania dotacji. Część wniosków na sfinansowanie tej inwestycji już złożyłem, a niebawem złożę kolejne, gdy tylko rozpocznie się nowy nabór. Natomiast z naszych parafialnych środków wykonamy nowy chodnik wokół kościoła.

Za tydzień dziękować będziemy panu Karolowi, naszemu organiście, za jego ponad dwudziestoletnia posługę w parafii.