OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –   Niedziela  – 5 stycznia 2020r.

1. Jutro Objawienie Pańskie i święto Trzech Króli, a więc tradycyjne orszaki przechodzą ulicami naszych miast. W Rawie Mazowieckiej orszak wyrusza około godz. 13.00 z parafii Chrystusa Króla na Sójczym i kieruje się w kierunku centrum. Zachęcam do wzięcia udziału szczególnie rodziny z dziećmi. W kościołach święcić będziemy kadzidło i kredę. Kadzidło spalamy po przyjściu do domu albo w dniu wizyty koledowej. Kredą oznaczamy drzwi naszych domów, kreśląc litery: K M B albo C M B 2020. Ofiary złożone za kadzidło i kredę przeznaczone są na wyjazd dla ministranów.

2. Dziś od godz. 12.00 w kościele w Babsku powiatowy przegląd kolęd i pastorałek z udziałem zespołów, chorów i solistów z terenu całego powiatu rawskiego. Przegląd potrwa zapewne około dwóch godzin więc jeśli ktoś nie zdąży punktualnie na 12.00 to może spokojnie dołączyć w trakcie, a na pewno również skorzysta z tego wydarzenia. Koncerty kolęd i pastorałek w naszym kościele w niedziele 19 i 26 stycznia. Wystąpi nasz zespół Wspomnienie oraz znany nam już z ubiegłych lat zespół z Regnowa.

3. Plan kolędy na ten tydzień:

wtorek od 8.30 – Zarzecze od państwa Śliwków

środa od 9.30 – Kaliszki

czwartek  od 9.30 - Zielone

piątek od 8.30 – Stare Byliny od pani Wiśniewskiej do państwa Brzezinskich

sobota od 8.30 – Stare Byliny od państwa Kmieć do końca

w poniedziałek 13 stycznia – Boguszyce Duże od strony Rawy Maz.

4. Dziękujemy dziś za 28 lat posługi w naszej parafii panu organiście Karolowi Brzezińskiemu. Pan Karol przez te lata bardzo gorliwie wypełniał swoją organistowską misję. Jako proboszcz zawsze mogłem na niego liczyć za co bardzo mu dziekuję. Był zawsze bardzo lojalny, punktualny, przygotowany i zaangażowany. Za to niech dobry Bóg wynagrodzi łaską zdrowia i długim życiem. Naszym nowym organistą będzie pan Kacper Stachura, którego powitamy w święto Trzech Króli. Przy tej okazji przypomnę, ze w naszej parafii, podobnie jak w większości parafii wiejskich, organiści nie otrzymują pensji od parafii ale utrzymują się z ofiar od wiernych. Podstawowym obowiązkiem organistów jest więc obecność w niedziele, większe święta, rekolekcje, na ślubach i pogrzebach. Jeżeli chcemy aby organista grał na zamówionej przez nas mszy świetej w tygodniu, to zawsze można poprosić o zagranie na takiej mszy, ale za dojazd wypada wtedy złożyć organiście ofiarę. Nasz chór i organy nie będą nigdy zamknięte dla pana Karola i jeśli ktoś będzie chciał na swoją mszę zaprosić własnie jego to ja oczywiście nie mam nic przeciwko, a nawet będe sie cieszył, że nie musze śpiewać sam ale mam wsparcie z chóru.

5. Zapraszam na nasz wiosenny wyjazd do Lwowa. W dniach 14 – 17 kwietnia. W programie oprócz Lwowa jeszcze klika innych miejsc na Ukrainie. Koszt 990 zł. Obowiązkowy będzie tym razem paszport. Zapisy w kancelarii lub w zakrystii. Lub telefonicznie pod numerem 604245030.