logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –    III Niedziela Zwykła   – 26 stycznia 2020r. 

1. W przyszłą niedzielę świętem Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) zakończymy czas kolęd i choinek. Proszę o zabezpieczenie przynoszonych w tym dniu świec, aby wosk nie zalał ławek czy podłogi. Jest to również dzień Życia Konsekrowanego dlatego ofiary składane w tym dniu będą przeznaczone na zakony klauzurowe w naszej diecezji.

2. Zakończyła się wizyta duszpasterska w naszej parafii. W dniu wczorajszym jeszcze kilka rodzin przyjęło mnie w swoich domach. Podczas kolędy zebrałem na potrzeby parafii 41500 zł czyli około 4000 zł więcej niż przed rokiem. Te pieniądze zgodnie z zapowiedzią zostaną przeznaczone na chodnik wokół kościoła. Bóg zapłać wszystkim! Niektórzy już złożyli dodatkową ofiarę na kostkę (takich ofiar wpłynęło 3750 zł), ale przypominam, że jesienią postanowiliśmy razem z naszymi sołtysami, że taka zbiórka będzie nieco później ogłoszona. Dziękuję również za podwożenie rano na kolędę i odwożenie na koniec dnia. Za odprowadzanie do następnego domu oraz za każdy poczestunek, czy to obiadowy, czy też kawę i ciasto. Podczas naszych spotkań pojawiało się kilka tematów powtarzających się więc chciałbym się nimi teraz podzielić:

- pytanie o opłatę tzw. "Placowego" za groby na cmentarzu. Zasada jest taka, że jeśli przez 20 lat nie było w grobie pogrzebu, to placowe na kolejne 20 lat będzie wynosić 200 zł od grobu pojedynczej szerokości i 300 zł dla podwójnej szerokości. Można w kancelarii taka opłatę wnosić. W ubiegłym roku kilkadziesiąt osób juz to uczyniło

- w okresie nauki w szkole średniej obowiazuje naszą młodzież uczęszczanie na lekcje religii. Jeśli ktoś z lekcji religii rezygnuje, a takie przypadki po kolędzie wyszły, to musi mieć świadomość, że jest to pewien rodzaj zaparcia się wiary, i będzie to pociągać konsekwencje przy chęci zostania rodzicem chrzestnym czy przy zawarciu ślubu kościelnego

- bierzmowanie w naszej parafii będzie wiosną 2021 roku dla obecnych klas 6 i 7.

4. Dziś na mszy o 12.00 wystąpi w naszym kościele z repertuarem kolędowym zespół z Regnowa. Zapraszam bardzo serdecznie wszystkich miłośników kolęd i pastorałek.

6. Zostały ostatnie 4 miejsca na nasz wiosenny wyjazd do Lwowa. W dniach 14 – 17 kwietnia. Koszt 990 zł. Obowiązkowy będzie tym razem paszport. Zapisy w kancelarii lub w zakrystii. Lub telefonicznie pod numerem 604245030.

|  2020  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template