logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –     VI Niedziela Zwykła  – 16 lutego 2020r. 

1. Dziś trzecia niedziela miesiąca, na mszy o 9.00  spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii wraz z rodzicami.

2. Z okazji Dnia Języka Ojczystego, dyrekcja szkoły w Boguszycach wraz ze szkolnym zespołem ludowym zapraszają wszystkich na przedstawienie ludowe “Cichojze Maniusiu, cichoj”. Zostanie ono wystawione dwukrotnie na scenie naszego boguszyckiego CAK-u w dniu 21 lutego o godzinie 11.15 i o 12.15. Wstęp wolny.

3. Koła Gospodyń Wiejskich z Boguszyc i Garłowa serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców na Boguszyckie Ostatkowanie. Ta integracyjna impreza odbedzię sie w CAKu w sobotę 22 lutego od godziny 18.00. W programie między innymi: zespół spiewaczy z Boguszyc, Filip Kiedrzyński, przedstawienie “Ostatki boguszyckie”, zespół bębniarski “Drum Lovers”, zespoł “Marzenie” z Regnowa. Nie zabraknie słodkich smakołyków i wspólnego biesiadowania. Plakat z zaproszeniem wisi w gablocie.

3. Niebawem odwiedzać nas będą nasi sołtysi z nakazami podatkowymi. Będzie to również okazja do przeprowadzenia zbiórki na wymianę chodnika wokół naszego kościoła. Jeśli będziemy w stanie to przypomnę, że do pokrycia kosztów tej inwestycji potrzeba około 100 zł od rodziny. Jeśli ktoś z jakiegoś powodu nie może złożyć takiej kwoty to oczywiście będzie mógł tę składkę przynieść do zakrystii lub kancelarii. Podczas spotkań kolędowych nikt nie skrytykował do mnie pomysłu tej zbiórki a więc ufam, że i naszym sołtysom nie dostanie sie teraz reprymendy słownej, że przyszli po pieniądze na kościół. Jeśli ktoś postanowi nie dać, to niech to uczyni grzecznie, bez niepotrzebnych przykrych słów. Dla przejrzystości zbiórki proszę państwa sołtysów o listę, aby nikt nie podejrzewał nas o jakąkolwiek nieuczciwość.

4. Trwa okres rozliczania podatku za ubiegły rok. Można jak co roku przekazać 1% podatku na dobry cel. Jeśli ktoś jeszcze nie zdecydował którą organizację porzytku publicznego chce w tym roku wesprzeć, to zachęcam do sięgnięcia po ulotkę Caritas, wyłożoną na parapetach okiennych przy wyjściu, na której znajdziemy niezbędne dane do przekazania 1%. Przypomnę, że mogą to uczynić także emeryci i renciści, i choć Ich 1% nie będzie duży, to jednak liczy się każda złotówka jaką na wybrany cel przekazujemy.

7. Zostały ostatnie 2 miejsca na nasz wiosenny wyjazd do Lwowa. W dniach 14 – 17 kwietnia. Koszt 990 zł. Obowiazkowy będzie tym razem paszport. Zapisy w kancelarii lub w zakrystii. Lub telefonicznie pod numerem 604245030.

|  2020  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template