logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE    I Niedziela Wielkiego Postu  – 1 marca 2020r. 

1. Gratulacje dla naszych ministrantów, którzy w składzie : Igor, Kacper, Wiktor, Igor, Filip, Maciek, Albert i Maciek wywalczyli wczoraj na turnieju w piłkę nożną halową tytuł wicemistrzów diecezji! Dopiero w finale ulegli zespołowi z parafii Bednary koło Łowicza. Kolejne dwa puchary wzbogaciły nasza kolekcję, a piłka z autografem Zbigniewa Bońka dodatkowo podniosła wartość wywalczonych trofeów.

2. Dziękuję pani Joli, Ani, Monice i Ani za dekoracje wykonaną w naszej świątyni na Wielki Post. Jak zawsze dekoracja przemyślana i doskonale wykonana przemawia do nas i zachęca do refleksji. Dziękuję też za kolejne ofiary zebrane przez państwa sołtysów na chodnik wokół kościoła. Zielone i Małgorzatów 2150; Stare Byliny 2300; Księża Wola 3960; Boguszyce Duże, Parcela i Glisna 9640.

3. Dziś po Mszy świętej o 12.00 nabożeństwo Gorzkich Żali, a w piątek o 16.30 Droga Krzyżowa. Niech te wielkopostne modlitwy, dzięki którym możemy zyskać odpust zupełny, będą przez nas wykorzystane jako środki nawrócenia i umocnienia wiary. 

4. Rekolekcje wielkopostne ze spowiedzią wielkanocną tradycyjnie w poniedziałek, wtorek i środę po 5-tej Niedzieli Wielkiego Postu. W tym roku naszym rekolekcjonistą będzie ks. Andrzej Sałkowski proboszcz parafii Rybno k.Sochaczewa

5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek chorych odwiedzę od godz. 9.00. Spowiedź po południu od godz 15.45.

6. Trwa okres rozliczania podatku za ubiegły rok. Można jak co roku przekazać 1% podatku na dobry cel. Jeśli ktoś jeszcze nie zdecydował którą organizację pożytku publicznego chce w tym roku wesprzeć, to zachęcam do sięgnięcia po ulotkę Caritas, wyłożoną na parapetach okiennych przy wyjściu, na której znajdziemy niezbędne dane do przekazania 1%. Przypomnę, że mogą to uczynić także emeryci i renciści, bo liczy się każda złotówka jaką przekazujemy na dobry cel.

 

|  2020  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template