logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II Niedziela Wielkiego Postu  – 8 marca 2020r. 

1.  Jak co roku ósmego marca obchodzimy dziś Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom i Dziewczętom składamy najlepsze życzenia i polecamy opiece Matki Bożej – najpiękniejszej ze wszystkich kobiet. W najbliższą sobotę 14 marca w Skierniewicach diecezjalny Dzień Kobiet pod patronatem Gościa Niedzielnego, w którym każdego roku bierze udział kilkaset Pań z całej naszej diecezji. Zachęcam i nasze Panie do udziału.  Więcej szczegółów w gablocie.

2. Tradycyjnie w Wielkim Poście dziewczynki lub panie zbierają ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Możemy to oczywiście uczynić i w tym roku, za co będę bardzo wdzięczny :)

3. Dziś po Mszy świętej o 12.00 nabożeństwo Gorzkich Żali, a w piątek o 16.30 Droga Krzyżowa. Niech te wielkopostne modlitwy, dzięki którym możemy zyskać odpust zupełny, będą przez nas wykorzystane jako środki nawrócenia i umocnienia wiary. 

4. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, zapraszam na 9.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii.

5. Dobry film zawsze można obejrzeć, nawet w Wielkim Poście, dlatego zapraszam na projekcję do naszego rawskiego kina. Tym razem film nosi tytuł "Najświętsze Serce" i będzie wyświetlany 19 i 24 marca. W zakrystii mamy kilka biletów po 13 zł.

6. Trwa okres rozliczania podatku za ubiegły rok. Można jak co roku przekazać 1% podatku na dobry cel. Jeśli ktoś jeszcze nie zdecydował którą organizację pożytku publicznego chce w tym roku wesprzeć, to zachęcam do sięgnięcia po ulotkę Caritas, wyłożoną na parapetach okiennych przy wyjściu, na której znajdziemy niezbędne dane do przekazania 1%. Przypomnę, że mogą to uczynić także emeryci i renciści, bo liczy się każda złotówka jaką przekazujemy na dobry cel.

|  2020  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template