logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 16 Niedziela Zwykła - 17 lipca 2016 r.

 

1. Już coraz bliżej do ŚDM w Krakowie, wcześniej jednak będziemy gościć w naszym rawskim dekanacie grupę 50 młodych z Włoch. Zapraszam na uroczystość powitania naszych gości na rawskim Zamku w środę 20 lipca. Zachęcam do udziału we wspólnej pielgrzymce do Nowego Miasta – do sanktuarium bł. o. Honorata Koźmińskiego (to będzie w czwartek 21.lipca), W piątek udamy się zaś do Spały i Inowłodza, a wieczorem tego dnia będzie od 19.30  spotkanie w Boguszycach. W sobotę pojedziemy razem do Łowicza na spotkanie młodych z całej diecezji (początek o 10.30 na rynku przy katedrze) zaś w niedzielę 24 lipca będziemy się razem modlić w "dużym" kościele w Rawie Maz. podczas mszy św. O 8.45, Tam też wieczorem od 18.00 rozpocznie się modlitwa uwielbienia, potem będzie radosne przejście na zamek i festyn podczas którego pożegnamy naszych gości. Razem z włoską młodzieżą będzie u nas abp. Renato Boccardo ze Spoleto. Prosimy, aby chętni do udziału w tych wydarzeniach (szczególnie młodzież) zgłaszali się do kancelarii lub do ks. Radka. Pomyślmy już teraz, aby na czas SDM udekorować nasze domy i miasto, będzie też wtedy w Polsce Ojciec Św. Franciszek, Pokażmy naszą gościnność. Szczegóły na plakacie umieszczonym na Tablicy.

2. W ramach pobytu gości z Włoch w naszej parafii odbędzie się przy CAK-u piknik, na który zapraszam w mimieniu Pana Wójta wszystkich parafian. Chociaż goście przybedą ok 19.30 my możemy przyjść już od 18. Będzie nam przygrywać na scenie orkiestra a dzieci zabawiał będzie wodzirej. Będzie coś na ciepło do zjedzenia, ale można przynieść ze sobą kawałek ciasta, aby Włosi spróbowali naszych wypieków. Gorąco wszystkich zapraszam!  

3. Od dzisiejszej niedzieli możemy zamawiać intencje Mszy świętych na cały 2017 rok.

4. Osoby, które zapisały się na wyjazd na mszę z papieżem w Częstochowie w czwartek 28 lipca, mogą wpłacać po 40 zł. Wyjazd sprzed kościoła będzie o godzinie 3.30 rano. Za tydzień podam więcej szczegółów odnośnie wyjazdu.

5. W związku z uruchomieniem strony internetowej parafii, ogłaszam wakacyjny konkurs na najładniejszą fotografię kapliczki lub przydrożnego krzyża na terenie naszej parafii! W konkursie mogą wziąć udział osoby, które nie ukończyły 18 lat. Należy wysłać pocztą internetową do końca lipca na adres parafii   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  jedno lub maksymalnie dwa zdjęcia zrobione w formacie JPEG. Napisać gdzie znajduje się sfotografowana kapliczka i kto zrobił zdjęcie. Adres strony, na której od dziś znajdziemy między innymi parafialne ogłoszenia, intencje mszalne i wiadomości z życia naszej parafii, to   www.parafiaboguszyce.pl

6. W niedzielę za tydzień po każdej mszy świętej poświęcenie pojazdów. Jak co roku ofiarami, które złożymy przy tej okazji możemy wesprzeć naszych polskich misjonarzy, którym organizacja Miwa Polska finansuje środki transportu. Poświęcenie jak zawsze przed główna bramą kościoła.

|  2024  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template