logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III Niedziela Wielkiego Postu 15marca 2020r.

1. Z powodu zagrożenia koronawirusem musimy zapewne wszyscy nieco zweryfikować swoje plany na najbliższy czas. Wiemy już że nie będzie projekcji filmu „Najświętsze Serce” w kinie. Osoby, które zakupiły bilety proszone są o ich zwrot, aby odebrać zapłacone pieniądze. Spotkanie comiesięczne dzieci przygotowujących się do I Komunii na razie przekładamy na przyszły miesiąc. Nasz wyjazd do Lwowa także stoi pod znakiem zapytania. Pewnie za tydzień, najdalej dwa w porozumieniu z biurem podróży podejmiemy ostateczna decyzję.
   Nie używamy przy wejściu to kościoła święconej wody, jak też nie całujemy ani nie dotykamy krzyża. Nie musimy na znak pokoju podawać sobie dłoni, wystarczy skłon głowy. Jeśli ktoś czuje taką potrzebę, to komunię może przyjmować „na rękę” oczywiście z zachowaniem odpowiedniej procedury.  Jeszcze dziś zapraszam chętnych na adorację Najświętszego Sakramentu od godz 15.00 do 16.00 w intencji odwrócenia od nas grożącej nam epidemii.

2. Dziękuję za pierwsze ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego z Zawad i Garłowa. Dziękuję również mieszkańcom Garłowa za ofiary na chodnik wokół kościoła w wysokości 2 tys zł. W sumie na ten cel z pomocą państwa sołtysów zebraliśmy 37720 oraz 3750 złożone już przez niektóre rodziny indywidualnie oraz w czasie kolędy, co daje razem 41470. Czekamy na ostatni transport materiału ze Srzegomia i będziemy mogli ustalać z wykonawcą termin rozpoczęcia prac. 

3. 7 czerwca tego roku przeżyjemy w Polsce bardzo ważny dzień, będzie to beatyfikacja Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Msza beatyfikacyjna jak już pewnie wiemy odbędzie sie w Warszawie. Będzie można na tę uroczystość jechać indywidualnie jak również w sposób zorganizowany z parafii. Aby otrzymać kartę wstępu należy zgłosić do mnie chęć takiego wyjazdu abym zamówił odpowiednią ilość wejściówek. Oczywiście będą to wejściówki bezpłatne. Pamiętajmy jednocześnie że będzie to dzień I Komunii Św. w naszej parafii.

4. Trwa okres rozliczania podatku za ubiegły rok. Można jak co roku przekazać 1% podatku na dobry cel.  Zachęcam do sięgnięcia po ulotkę Caritas, wyłożoną na parapetach okiennych przy wyjściu, na której znajdziemy niezbędne dane do przekazania 1%. Liczy się każda złotówka jaką przekazujemy na dobry cel.

|  2020  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template