logotype

Młodzi Włosi w dekanacie Rawa Mazowiecka

Późnym popołudniem w środę 20 lipca młodzież z Włoch z diecezji Perugia przybyła do Rawy Mazowieckiej. Powitanie na rawskim zamku godne było najznamienitszych gości!

 

Włochów witali: starosta rawski, burmistrz, wójt gminy Rawa Mazowiecka, ksiądz dziekan dekanatu i licznie przybyli mieszkańcy. Wraz w młodzieżą z Perugii przybył również tamtejszy biskup, który od władz Rawy otrzymał symboliczny klucz do miasta. Grała orkiestra, powiewały flagi w rękach rawskiej młodzieży. Na koniec powitania goście z Włoch poznali rodziny, u których spędzą pięć kolejnych dni.

Pierwszy dzień pobytu upłynął gościom na pielgrzymce do sanktuarium błogosławionego Honorata Koźmińskiego w Nowym Mieście nad Pilicą.

Dzień drugi spędzili młodzi Włosi w Spale i Inowłodzu, a wieczorem przybyli do Boguszyc aby zwiedzić nasz zabytkowy kościół i wziąć udział w przygotowanym dla nich wieczorze integracyjnym przy boguszyckim Centrum Aktywności Kulturalnej.

W sobotę z kolei udali się do Łowicza na diecezjalny dzień wspólnoty ze wszystkimi pielgrzymami ŚDM jacy przebywają na terenie łowickiej diecezji.

W niedzielę pozostaną do dyspozycji rodzin, u których nocują a poniedziałek opuszczą naszą diecezję by udać się na dalszą część ŚDM do Krakowa.

 

Zdjęcia z profilu ŚDM Rejon rawski na facebook - link

|  2024  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template