logotype

Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego – 24 maja  2020 r. 

1. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończąca okres spowiedzi i Komunii Wielkanocnej. Jeśli ktoś jeszcze nie wypełnił tego obowiązku, a nie czuje osobistego zagrożenia ze strony epidemii koronawirusa, na przykład z powodu podeszłego wieku albo bycia w grupie osób podwyższonego ryzyka, to ma na to ostatni tydzień. W ramach przygotowania do Uroczystość Zesłania Ducha Świętego podczas nabożeństwa majowego w kościele odprawiamy do końca tygodnia nowennę do Ducha Świętego.

2. Za nieco ponad dwa tygodnie Uroczystość Bożego Ciała. Myślę, że powinniśmy się normalnie do niej przygotować i jeśli rząd nie zakaże przeprowadzania procesji to tradycyjnie pójdziemy do czterech ołtarzy. W tym roku wypada następująca kolejność przygotowania ołtarzy:

ołtarz I – Dziurdzioły

ołtarz II – Boguszyce Małe

ołtarz III – Boguszyce Duże

ołtarz IV – Stare Byliny

3. W kilku zdaniach chciałbym podsumować naszą największą tegoroczna inwestycje przy kościele. Jak dobrze wiemy wszystko zaczyna się w naszym przypadku u konserwatora wojewódzkiego zabytków w Łodzi, który zastrzegł, że chodnik wokół naszego kościoła musi być wykonany z materiału naturalnego. Ostatecznie został zatwierdzony granit strzegomski w postaci płyt, które widzimy. Projektem budowlanym zajął się pan Henryk Woźniak z Rawy. Badania archeologiczne przeprowadził pan profesor Aleksander Andrzejewski z UŁ. Całość prac wykonał pan Kazimierz Stefański z Rawy. Materiał na bardzo solidną podbudowę w postaci betonu B15 dostarczył pan Lechowski z firmy Lech-Pol. Wszystkim tym panom i ich firmom bardzo serdecznie dziękuję za dobrą współpracę. Dziękuję także kilku naszym parafianom za konsultacje, podpowiedzi i troskę o przebieg prac. Materiał na całą inwestycję (kamień, transport z kopalni, kruszywo, beton) kosztował nas 144 tyś. Wykonanie prac budowlanych, pozwolenia i nadzory budowlany i archeologiczny kosztowały łącznie 79 tyś. Całość inwestycji to zatem kwota 223 tyś. Wszystkie rachunki i faktury zostały zapłacone bez konieczności odkładania płatności czy też zaciągania kredytu. W kasie parafii pozostało nawet kilka tysięcy złotych na bieżące opłaty. Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać, że dzięki Waszej ofiarności i trosce bez stresu o pieniądze mogliśmy te inwestycje przeprowadzić.  

4. Dziś po mszy o 9.00 odbyło się spotkanie z rodzicami dzieci rocznicowych i ustaliliśmy termin mszy świętej rocznicowej dla dzieci z klasy czwartej na 5 lipca tego roku, godzina 9.00.

|  2020  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template