logotype

Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 7 czerwca  2020 r. 

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po mszy o 9.00 adoracja Najświętszego sakramentu i procesja wokół kościoła.

2. W najbliższy czwartek uroczystość Bożego Ciała jak zawsze po Mszy o 12.00 procesja do czterech ołtarzy. Serdecznie zapraszam całą asystę procesyjną, a szczególnie dzieci rocznicowe i młodsze dziewczynki do sypania kwiatków. Próba dla dziewczynek sypiących kwiatki w środę o 17.30. W tym roku ołtarze przygotowują:

ołtarz I – Dziurdzioły

ołtarz II – Boguszyce Małe

ołtarz III – Boguszyce Duże

ołtarz IV – Stare Byliny

Jak zawsze po Bożym Ciele Oktawa w czasie której na koniec mszy o 17.00  codzienna procesja wokół kościoła.

3. Według obecnych rozporządzeń rządu nie ma już ograniczeń ilościowych wiernych w kościołach. Jesteśmy jedynie zobowiązani by zachować bezpieczną odległość a wewnątrz budynku kościoła nadal mieć osłonięte usta i nos. 

4. Nasz parafianin Kuba Fangrat staje przed ostatnią szansą na powrót do zdrowia. Jak wiemy od lat, Kuba ma problemy z chodzeniem a szansą dla niego jest droga operacja. Jej koszt to 235 tyś. zł. Na szczęście Kuba nie będzie musiał lecieć za granicę, bo operacji tej podejmą się nasi polscy chirurdzy. Jednak jej koszt przekracza możliwości rodziny. Dlatego rusza publiczna zbiórka na pokrycie kosztów operacji Kuby. Poprzez Fundację  “SIEPOMAGA” możemy już wpłacać pieniądze na specjalne konto dla Kuby.  Numer konta znajdziemy też na stronie parafii. Ale ponieważ są nasi parafianie, którzy nie mogą chodzić do kościoła dlatego w imieniu Kuby i Jego Rodziców zwracam się o zbiórkę także w naszych domach. Za tydzień w niedziele 14 czerwca w CAKu odbędzie się o godz. 10.30 spotkanie dla osób, które chciały by pomóc w takiej zbiórce, nie ukrywam, że liczymy zwłaszcza na naszych niezawodnych sołtysów. O szczegółach naszych postanowień będę informował na bieżąco. RAZEM POSTAWIMY KUBĘ NA NOGI!!

numer konta na pomoc dla Kuby: 89 2490 0005 0000 4530 6240 7892

tytuł wpłaty: 22218 Jakub Fangrat darowizna

 

 

|  2020  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template