logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 11 Niedziela Zwykła  14 czerwca  2020 r. 

1. Dziękuję raz jeszcze za udział w uroczystościach Bożego Ciała. Wszystkim, którzy budowali ołtarze, uświetnili swoją obecnością procesję, i cieszę się że wielu z Was zdecydowało się na udział w tej uroczystości. Do czwartku trwa Oktawa Bożego Ciała. Po mszy o 17.00 odmawiamy litanię do Serca Pana Jezusa i idziemy z procesja wokół kościoła. W czwartek  poświęcimy tradycyjnie wianki. Jak co roku w czwartek modlitwy rozpoczniemy odśpiewaniem nieszporów pół godziny przed mszą, czyli o 16.30.

2. Dziś mija 21 lat od dnia, kiedy w Łowiczu odprawil Msze świętą Jan Paweł II. Może z tej okazji własnie dziś nasza diecezja może liczyć jeszcze bardziej na jego wstawiennictwo w niebie. Wykorzystajmy ten fakt w naszych modlitwach.  

3. Rozpoczynamy w tym tygodniu próby z dziećmi komunijnymi i rocznicowymi. Pierwsze spotkanie we wtorek o 18.30 przed kościołem. Natomiast dzieci rocznicowe swoje spotkanie mają w czwartek po procesji czyli około 17.40. 

4.  Rusza publiczna zbiórka na pokrycie kosztów operacji Kuby. Poprzez Fundację  “SIEPOMAGA” możemy już wpłacać pieniądze na specjalne konto dla Kuby.  Numer konta znajdziemy też na stronie parafii. Ale ponieważ są nasi parafianie, którzy nie mogą chodzić do kościoła dlatego w imieniu Kuby i Jego Rodziców zwracam się o zbiórkę także w naszych domach. Dziś w CAKu odbędzie się o godz. 10.30 spotkanie dla osób, które chciały by pomóc w takiej zbiórce, nie ukrywam, że liczymy zwłaszcza na naszych niezawodnych sołtysów. O szczegółach naszych postanowień będę informował na bieżąco. RAZEM POSTAWIMY KUBĘ NA NOGI!!

numer konta na pomoc dla Kuby: 89 2490 0005 0000 4530 6240 7892   tytuł wpłaty: 22218 Jakub Fangrat darowizna

5. Śledząc przebieg epidemii koronawirusa za nasza wschodnią granicą, nie mam już żadnych wątpliwości, że w tym roku do Lwowa niestety nie pojedziemy. W zakrystii lub w kancelarii można odbierać zaliczki jakie wpłacaliśmy na ten wyjazd.

6. Ponieważ zakończenie roku szkolnego będzie miało nieco inny przebieg, to znaczy klasy będą szły do szkoły po świadectwo na różną godzinę, dlatego Msza święta dziękczynna na zakończenie roku szkolnego 2019/20 będzie odprawiona w przyszłą niedziele 21 czerwca o godz. 9.00. Zapraszam na Nią pracowników szkoły, uczniów i rodziców, byśmy Panu Bogu podziękowali za kończący się rok szkolny.

|  2020  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template