logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 13 Niedziela Zwykła  – 28 czerwca  2020 r. 

1. Przeżywamy dziś w naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej, do której przystępuje 21 dzieci. Od poniedziałku do piątku dzieci przychodzą do kościoła na godzinę 17.00 na swój Biały Tydzień.

2. Za tydzień na Mszy o 9.00 Rocznica I Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci rocznicowych w piatek o godz. 18.00. na koniec Mszy rocznicowej za tydzien procesja z racji I Niedzieli miesiąca.

3. W przyszła niedzielę na Mszy o 12.00 liturgiczne wprowadzenie na urząd proboszcza księdza Sylwestra Krawczyka. Przybędzie ksiądz dziekan i Was również proszę o kilka zdań powitania nowego proboszcza.

4. Dla mnie nadszedł czas podziękowania Wam za 5 lat posługi w parafii Boguszyce. Słów nawet nie trzeba, bo wiecie doskonale jak było mi z Wami dobrze. Od samego początku przyjęliście mnie z taką otwartością i serdecznością. To bardzo pomagało w pracy duszpasterskiej jak i w pracach inwestycyjnych. Na zawsze w moim sercu zostaną chwile tutaj spędzone. Czas remontu plebanii, kolejne uroczystości: bierzmowania, I Komunie, śluby, chrzty, dożynki, wspólne wyjazdy, tak z dziećmi i młodzieżą jak i te dalsze, zagraniczne. Zawsze będę miło wspominał wizyty kolędowe w Waszych domach. Bardzo dobrze układała się współpraca z panem kościelnym i organistą. I z pierwszym składem i z obecnymi panami. Bez najmniejszych problemów przebiegała także współpraca z naszymi sołtysami czy radnymi z gminy. Podziękowania składam również obu panom Wójtom i panu Starczewskiemu i panu Michalikowi. Nie sposób nie podziękować panu Posłowi RP Dariuszowi Klimczakowi za wspieranie naszej parafii w pozyskiwaniu środków na remonty. Dziękuję wszystkim za towarzyszenie i podpowiedzi w podejmowanych decyzjach i w przebiegu różnych prac przy kościele czy na cmentarzu. Dziękuję za każdą modlitwę zanoszoną do Pana Boga ze mną podczas tak wielu nabożeństw, ślubów, chrztów, pogrzebów i za mnie przy różnych okazjach. Dziękuję całej naszej szkole z panami Dyrektorami na czele, wszystkim nauczycielom, pracownikom i uczniom, pani Asi naszej katechetce. Dziękuję za Waszą troskę o codzienne ludzkie sprawy, za każdy poczęstunek przywieziony na plebanię, za każde zaproszenie do waszych domów. Dużą radość sprawiali mi przez te 5 lat nasi ministranci. Pamiętajcie, że będę nadal śledził wasze piłkarskie osiągnięcia. Cudownie modliło mi się w naszym kościele gdy śpiewała schola, a więc trwajcie dziewczyny w swoim śpiewie nadal. Wiele wysiłku wkładała zawsze w upiększanie naszej świątyni Grupa Dekoracyjna – drogie Panie bardzo Wam dziękuję za wspaniałą współpracę. Dziękuję Kołom Żywego Różańca za obmadlanie wszystkich naszych parafialnych inicjatyw oraz za modlitwy w mojej intencji. Dziękuję zespołowi "Wspomnienie" za uświetnianie tak wielu uroczystości w naszej parafii. Dziękuję Skautom i tym z Rawy i naszemu parafialnemu zastępowi "Sowa" za pokazywanie pięknej drogi dorastania poprzez harcerstwo. Długo by wymieniać za co chciałbym Panu Bogu podziękować. Pewne jest, że zawsze będę się za Was modlił i z bijącym mocniej sercem będę zawsze przejeżdżał przez Boguszyce. Was również proszę o modlitwę, by moja praca w parafii Budziszewice przynosiła Bogu i ludziom jak najlepsze owoce. Zostańcie z Bogiem.

5.  Ruszyła publiczna zbiórka na pokrycie kosztów operacji Kuby. Poprzez Fundację  “SIEPOMAGA” możemy już wpłacać pieniądze na specjalne konto dla Kuby.  Numer konta znajdziemy też na stronie parafii. Trwa także zbiórka w naszych domach. Osoby, które przyjdą do naszych domów będą mieć także ulotki z informacja o zbiórce. Osoby zbierające pieniądze w domach proszone są po zebraniu pieniędzy o kontakt z mamą Kuby, która ma formularze do rozliczenia zbiórki.  RAZEM POSTAWIMY KUBĘ NA NOGI!!

numer konta na pomoc dla Kuby: 89 2490 0005 0000 4530 6240 7892

tytuł wpłaty: 22218 Jakub Fangrat darowizna

6. Śledząc przebieg epidemii koronawirusa za nasza wschodnią granicą, nie mam już żadnych wątpliwości, że w tym roku do Lwowa niestety nie pojedziemy. W zakrystii lub w kancelarii można odbierać zaliczki jakie wpłacaliśmy na ten wyjazd.

|  2020  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template