logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 22 Niedziela Zwykła – 30 sierpnia

1. Są jeszcze kalendarze na przyszły 2021 rok z Kard. Wyszyńskim.

2. Prosimy o odwiedzenie cmentarza w tym tygodniu, ponieważ wichura z dnia 26 sierpnia zrobiła sporo bałaganu. Obejrzyjcie sobie groby czy nie macie jakichś szkód.

3. Złożyliśmy do gminy dokumenty o wycinkę usychającej sosny na cmentarzu. Jak dostaniemy zgodę to znajdziemy firmę która to drzewo wytnie i usunie z cmentarza.

4. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w naszym kościele jak w każdym zamkniętym pomieszczeniu, które gromadzi wiele osób. Przy wejściach głównym i bocznym, na parapetach są pojemniki z żelem do odkażania rąk, wystarczy nacisnąć i odkazić ręce. Nie używamy bezpośrednio (tylko na pogrzebie) wody święconej w kościele, dezynfekujemy też w kościele konfesjonał, ławki, chociaż ludzie tego nie widzą. Te środki ostrożności przedsięwzieliśmy po skardze którą jedna Pani złożyła na naszą parafię do sanepidu w Rawie Maz.

5. W tym tygodniu obchodzimy 81 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętamy w naszych modlitwach o jej ofiarach.

6. W tym tygodniu we wtorek 1 września o 8.15 Msza na rozpoczęcie roku szkolnego dla chętnych, bez udziału oficjalnego przedstawicieli naszej szkoły. Pomodlimy się za dzieci, młodzież ich rodziców i wszystkich uczących i pracujących w szkołach.

7. W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca. Od 9.00 odwiedzę chorych z komunią. O 16.20 zapraszamy na spowiedź dzieci i młodzież, rodziców. O 17.00 msza pierwszopiątkowa z litanią do serca Pana Jezusa.

8. W przyszłą niedzielę ofiary do puszek na Kul. Na mszy o 9.00 poświęcimy przybory szkolne, na znak błogosławieństwa i nowego zapału naszej młodzieży do nauki. Po mszy o 9.00 procesja eucharystyczna, zapraszamy asystę liturgiczną, ministrantów, bielanki, Panów i Panie niosących sztandary i baldachim.

|  2020  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template