logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 28 niedziela zwykła, 11 października 2020

1. W tym tygodniu przyjmujemy na wypominki, w zakrystii po mszach niedzielnych i przy okazji mszy w tygodniu oraz w kancelarii. Wypominki będą czytane na cmentarzu w dzień Wszystkich Świętych i przez cały rok przed mszą o 12.00, jak do tej pory. 

2. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych. Dzieci i młodzież, ministranci na każdy dzień października dostaną po nabożeństwie obrazek do wklejania. Na koniec zrobimy losowanie nagrody głównej. Zachęcamy tak jak w poprzednich latach do przynoszenia drobiazgów, słodyczy, przyborów szkolnych, wtedy zrobimy upominki dla każdego oprócz nagrody głównej. Dzieci przygotowujące się do I komunii św mogą wziąć różańce są w koszyczku przed ołtarzem, nie wszyscy wzięli bo zostały, są poświęcone.

3. W związku z zaistniałą sytuacją i  w miarę możliwości nośmy w kościele maseczki dla ochrony innych osób, jest zarządzenie o noszeniu maseczek w przestrzeni publicznej wewnątrz pomieszczeń i na zewnątrz także, obowiązuje od soboty 10 października w całej Polsce.  

4. Dziś przypada Dzień Papieski, po mszach św zbieramy ofiary do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży z uboższych rodzin, inicjatywa Jana Pawła II jeszcze z czasów kardynalskich.

5. W przyszła niedzielę 18 października Dzień misyjny, ofiary na tace przeznaczone na misje.

6. Na cmentarzu wycięliśmy uschłą sosnę i trzy gałęzie z pozostałej jeszcze zielonej, koszt 1800 zł, naprawiony został słup od bramy, skosimy też na 1 listopada teren na parkowanie na nowym cmentarzu. Dbajmy o porządek i nie wrzucamy do kontenera pozostałości z pomników, tylko śmieci z cmentarza, chwasty, wieńce i lampiony, doniczki, kwiaty, itd., bo nas obciążą kosztami dodatkowymi za śmieci nie cmentarne. 

7. Są do nabycia w cenie 3 zł lampiony Caritasu na Wszystkich świętych, w zakrystii lub kancelarii. 

|  2020  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template