logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 30 niedziela zwykła, 25 października 2020

1. W tym tygodniu przyjmujemy na wypominki, w zakrystii po mszach niedzielnych i przy okazji mszy w tygodniu oraz w kancelarii. Wypominki będą czytane na cmentarzu w dzień Wszystkich Świętych jeśli sytuacja pozwoli i przez cały rok przed mszą o 12.00, jak do tej pory. 

2. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, oczywiście z rozwagą. Na koniec zrobimy losowanie kilku nagród. Zachęcamy tak jak w poprzednich latach do przynoszenia drobiazgów, słodyczy, przyborów szkolnych, wtedy zrobimy upominki dla każdego oprócz nagród głównych. Rozdanie nagród w sobotę 31 października po nabożeństwie różańcowym o 16.00.  

3. W związku z zaistniałą sytuacją i  w miarę możliwości nośmy w kościele maseczki dla ochrony siebie i innych osób, jest zarządzenie o noszeniu maseczek w przestrzeni publicznej wewnątrz pomieszczeń i na zewnątrz także. Jest również ograniczenie, iż wewnątrz pomieszczeń przypadać może jedna osoba na 7m (kw), w  naszym kościele może przebywać około 40 osób, można uczestniczyć na zewnątrz kościoła jeśli pogoda pozwala, oczywiście kto się czuje na siłach. Od listopada wprowadzamy dodatkową mszę niedzielną w soboty o godz 18.00  

6. W tym roku została ułożona boczna alejka na cmentarzu z płyt cementowych z odzysku, koszt 3000 zł. Na cmentarzu wycięliśmy uschłą sosnę i trzy gałęzie z pozostałej jeszcze zielonej, koszt 1800 zł, naprawiony został słup od bramy, został skoszony na 1 listopada teren na parkowanie na nowym cmentarzu. Dbajmy o porządek i nie wrzucamy do kontenera pozostałości z pomników, tylko śmieci z cmentarza, chwasty, wieńce i lampiony, doniczki, kwiaty, itd., bo nas obciążą kosztami dodatkowymi za śmieci nie cmentarne. 

7. Są do nabycia w cenie 3 zł lampiony Caritasu na Wszystkich świętych, w zakrystii lub kancelarii.  

|  2020  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template