OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 2 Niedziela po Bożym Narodzeniu, 3 stycznia 2021

1. W tym tygodniu przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Podczas mszy poświęcamy kredę i kadzidło, które rozprowadzają ministranci po mszach. Ofiary są przeznaczone na fundusz ministrancki i ewentualne wycieczki. Nasze domy oznaczamy kredą K M B 2021.

2. Dziękujemy też serdecznie za poprowadzenie nabożeństwa pierwszej soboty, na które serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

3. W sobotę 9 stycznia o 9.00 udam się z komunią do chorych których nie odwiedziłem jeszcze na pierwszy piątek.

4.  Podsumowanie roku co do sakramentów wypada następująco. W tym roku 2020 było 12 chrztów, 14 ślubów i 24 pogrzeby, 20-oro dzieci przyjęło Pierwszą Komunię św.

5. Podsumowanie grubszych wydatków i prac w parafii od lipca do końca 2020 roku wygląda następująco:

- chodnik boczny na cmentarzu z płyt betonowych 3000zł;

- wycięcie sosny i przycięcie pozostałej koszt 1500 zł;

- śmieci w listopadzie 1800zł i duży kontener 2800zł;

- renowacja bocznego ołtarza, całkowity koszt 107000zł; dotacja z Urzędu Marszałkowskiego 67500 zł, parafia musi wydać 40000zł;

5. W przyszłą niedziele przypada Uroczystość Chrztu Pańskiego, która kończy liturgicznie okres Bożego Narodzenia, choć tradycyjnie oznaki świąt, kolędy, choinka i inne ozdoby mogą pozostać do MB Gromnicznej.

6. Jak było już wcześniej ogłaszane kolęda jest odłożona w czasie do połowy stycznia. Później podejmiemy decyzję w zależności od sytuacji.

|  2021  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template