logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 4 Niedziela Wielkiego Postu, 14 marca 2021

    1. W tym tygodniu w piątek przypada uroczystość św. Józefa opiekuna świętej rodziny, msze święte o 17.00 i 17.30. Św. Józef jest wzorem dobrego ojca, jest też patronem całego 2021 roku. 

    2. Zamówiliśmy już Kwiaty do grobu Pańskiego na Wielkanoc, takie jak w poprzednich latach, można zbierać ofiary na ten cel. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary zebrane z miejscowości Kaliszki i Nowe Byliny.

    3. W czasie wielkiego Postu zapraszamy do uczestniczenia w nabożeństwie drogi krzyżowej, w piątki o godzinie 16.30. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież do bierzmowania. W poście odprawiamy również nabożeństwo Gorzkich żalów. Nabożeństwo w każdą niedzielę w Wielkim Poście po mszy o godz. 12.00. Trzeba też pochwalić wszystkich za liczne uczestnictwo w nabożeństwie drogi krzyżowej.   

    4. 21 marca w przyszłą niedzielę o godzinie 19.00 parafia NP NMPanny w Rawie Maz (duży kościół) zaprasza na koncert Pani Beaty Bednarz pt. "Pasja miłości, o tematyce wielkopostnej".

    5. Rekolekcje wielkopostne w tym roku odbędą się tradycyjnie po 5 niedzieli Wielkiego Postu, w dniach 22-23 marca, Rekolekcje poprowadzi ksiądz Rafał Banasiak, proboszcz parafii Giżyce, profesor śpiewu w naszym seminarium. Rekolekcje będą dwudniowe, drugi dzień rekolekcji czyli wtorek będzie poświęcony na spowiedź, będą też zaproszeni księża z sąsiednich parafii. Dzieci i młodzież naszej szkoły są zwolnione z zajęć zdalnego nauczania, ale pozostają w czasie rekolekcji pod opieką rodziców nie szkoły, dlatego małe dzieci do kościoła przyprowadzają rodzice lub inni opiekunowie. Dzieci i młodzież mogą uczestniczyć w dowolnej mszy świętej o godzinie 10.00, 12.00, lub 17.00. Dokładniejszy program rekolekcji podamy w przyszłą niedziele 21 marca.

|  2021  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template