logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 6 Niedziela Wielkiego Postu, 28 marca 2021, Niedziela Palmowa

1. Dziś Niedziela Palmowa rozpoczynamy Wielki tydzień i obchody Triduum Paschalnego. Wielki Czwartek msza Wieczerzy Pańskiej  o godz. 17.00 (pamiątka ustanowienia Eucharystii), Wielki Piątek Kościół nie sprawuje mszy świętej, jest czytana męka Pańska, adoracja krzyża (zamiast pocałunku skłon przed krzyżem) i Komunia św. liturgia Wielkiego Piątku o 17.00, w sobotę Wigilia Paschalna o godz. 17.00 (liturgia światła i poświęcenie wody chrzcielnej).  

2. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca od godz. 9.00 Komunia św do chorych, o 16.00 adoracja i spowiedź oraz I sobota miesiąca o godz. 16.00 nabożeństwo.

3. Święcenie pokarmów w sobotę przed kościołem od 9.00 do 13.00. Wystawimy stolik przed głównym wejściem.

4. W wielką Sobotę poświęcenie ognia symboliczne z małą asystą ministrancką przed głównym wejściem do kościoła, wierni pozostają na swoich miejscach, gdyż nie można robić dużych procesji. Rezurekcja o 6.00 też mała asysta, bielanki, kilku ministrantów, Panowie od baldachimu.

5. Wokół kościoła wystawione są ławki, dlatego aby nie zawyżać liczby wiernych wewnątrz można uczestniczyć w liturgii na zewnątrz kościoła. 

6. We środę o 18.00 zapraszam ministrantów starszych i młodszych na próbę przed triduum, chcemy omówić przebieg liturgii na Wielki Czwartek, Piątek, Sobotę i Rezurekcję.

|  2021  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template