OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 8 Niedziela zwykła, 27 lutego 2022

1. W tym tygodniu 2 marca przypada Środa Popielcowa, którą rozpoczynamy Wielki Post. To czas pokuty, refleksji nad pasją Pana Jezusa, czas postu, postanowień wielkopostnych i przygotowania do świąt wielkanocnych. Msze święte w Popielec o godz, 12.00 i o 17.00. Podczas mszy świętych poświęcenie i posypanie głów popiołem. W Popielec obowiązuje nas post ścisły, w piątki post zwyczajowy czyli (dania postne ale bez limitu ilościowego).

2. W czasie wielkiego Postu zapraszamy do uczestniczenia w nabożeństwie drogi krzyżowej, w piątki. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież. Pierwsza droga krzyżowa w piątek 4 marca o 16.30. W poście odprawiamy również nabożeństwo Gorzkich żalów. Nabożeństwo w każdą niedzielę w Wielkim Poście po mszy o godz. 12.00.

3. W tym tygodniu przypada też I piątek i sobota miesiąca, rano komunia dla chorych o 16.00 spowiedź pierwszopiątkowa, w sobotę o 17.00 nabożeństwo pierwszej soboty.

4. W piątek 4 marca przypada święto św. Kazimierza królewicza.

5. W czwartek 3 marca o 14.00 pogrzeb śp. Adama Błażejewskiego z Soszyc.