OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 1 Niedziela Wielkiego Postu, 6 marca 2022

1. Serdeczne Bóg zapłać Paniom za dekoracje na Wielki Post. Kolor fioletowy przypomina nam, że rozpoczynamy czas pokuty, refleksji nad pasją Pana Jezusa, czas postu, postanowień wielkopostnych i przygotowania do świąt wielkanocnych. W Wielkim Poście podczas mszy św. nie odmawia się Gloria i nie śpiewa Alleluja, ponieważ są to śpiewy świąteczne wyrażające radość i chwałę zmartwychwstania na które czekamy z nadejściem Wielkanocy.

2. W czasie wielkiego Postu zapraszamy do uczestniczenia w nabożeństwie drogi krzyżowej, w piątki o godzinie 16.30. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież. W poście odprawiamy również nabożeństwo Gorzkich żalów. Nabożeństwo w każdą niedzielę w Wielkim Poście po mszy o godz. 12.00.

3. W tym tygodniu we wtorek 8 marca przypada Dzień kobiet. Pamiętamy o życzeniach i modlitwie, o 17.00 msza święta za Parafian w ich intencji. Parafia św. Jakuba w Skierniewicach organizuje Diecezjalny Dzień Kobiet w sobotę 12 marca od 9.30.

4. W dzisiejszą niedzielę po mszach świętych zbiórka do puszek na rzecz ofiar wojny na Ukrainie. W Rawie Maz. W szkole podstawowej nr 2, odbywa się zbiórka potrzebnych darów dla Ukrainy, nie przynosimy wszystkiego, trzeba dopytać jakie dary zbierają, na pewno żywność, koce, ubrania zimowe itd.

5. Na cmentarzu została wycięta ostatnia sosna, ponieważ stanowiła zagrożenie w przypadku gwałtownych wichur, sprawdzić czy nie ma szkód na grobach.

6. We środę 9 marca o 16.45 odbędzie się mecz ministrantów Boguszyce - Wysokienice na sali w Głuchowie. Zapraszamy starszą podstawówkę i szkołę średnią. Mile widziany udział rodziców. Zbiórka przy plebani na 16.00, wyjazd o 16.15 najpóźniej.