OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 4 niedziela Adwentu, 18 grudnia 2022

1. Dziś w niedzielę 18 grudnia po mszy św. o godzinie 9.00 spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych. Dzieci dostaną medaliki i książeczki, które poświęcimy pod koniec mszy o 9.00.

2. Dziś po mszach świętych można zgłaszać osoby chore i starsze które chcą przyjąć Komunię na święta, a nie będą mogły być w kościele w czasie świąt. Komunia dla chorych i starszych na święta w czwartek od 9.00.

3. Pan Organista zakończył roznoszenie opłatka, jeśli ktoś nie ma opłatka na święta mamy jeszcze opłatki w zakrystii.

4. Jeśli chodzi o msze świąteczne to Pasterka tradycyjna msza w noc Bożego Narodzenia 24 grudnia o 23.00. W Boże Narodzenie msze o 9.00 i 12.00 podobnie w 26 grudnia w świętego Szczepana. W świętego Szczepana tradycyjnie poświęcenie owsa pod koniec mszy świętych.

5. Choć w Wigilię nie obowiązuje już post ścisły ale zwyczajowy, to zachęcamy do zachowania go jak i tradycji świątecznych i związanych z wieczerzą wigilijną, potrawy, wolne miejsce przy stole, prezenty, choinka, dzielenie się opłatkiem, śpiewanie kolęd. To pomaga piękniej i uroczyściej przeżyć święta.

6. Zostało jeszcze kilka świec wigilijnych, duże (po 18 zł) i małe (po 7zł), mamy też kalendarze na rok 2023 z Gościa Niedzielnego po 10zł.

7. Kupiliśmy też nowe figurki do szopki bożonarodzeniowej wielkości około 60 cm w cenie 2700 zł, można dorzucić jakąś ofiarkę na tacę na tę okoliczność.