OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 7 Niedziela zwykła, 19 lutego 2023

1. Dziś w niedzielę 19 lutego po mszy o 10.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii (3 niedziela miesiąca).

2. W tym tygodniu w środę 22 lutego w Popielec rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Msze święte tradycyjnie z posypaniem głów popiołem o 12.00 i o 17.00.

3. W Wielkim Poście zmieniamy kolor szat i wystroju kościoła na fioletowy. Kolor fioletowy przypomina nam, że rozpoczynamy czas pokuty, refleksji nad pasją Pana Jezusa, czas postu, postanowień wielkopostnych i przygotowania do świąt wielkanocnych. W Wielkim Poście podczas mszy św. nie odmawia się Gloria i nie śpiewa Alleluja, ponieważ są to śpiewy świąteczne wyrażające radość i chwałę zmartwychwstania na które czekamy z nadejściem Wielkanocy.

4. W czasie wielkiego Postu zapraszamy do uczestniczenia w nabożeństwie drogi krzyżowej, w piątki o godzinie 16.30. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież. W poście odprawiamy również nabożeństwo Gorzkich żalów. Nabożeństwo w każdą niedzielę w Wielkim Poście po mszy o godz. 12.00.

5. Od przyszłej niedzieli 26 lutego (1 niedzieli Wielkiego Postu) wracamy do starego porządku mszy świętych niedzielnych czyli o 9.00 i 12.00.

6. Zostały rozpoczęte prace na parkingu przy cmentarzu. Poprawimy parking na cmentarzu (mówimy oczywiście o starym parkingu), wjazd od ulicy aż do starej bramy zostanie wyłożony kostką brukową a reszta parkingu zostanie utwardzona kruszywem. Koszt całości około 90.000 złotych.