OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 5 Niedziela Wielkiego Postu, 26 marca 2023

1. W czasie wielkiego Postu zapraszamy do uczestniczenia w nabożeństwie drogi krzyżowej, w piątki o godzinie 16.30 i nabożeństwo Gorzkich żalów w każdą niedzielę po mszy o godz. 12.00. Na piątą niedzielę Wielkiego Postu (26 marca) zasłania się krzyże w kościołach.

2. Rekolekcje wielkopostne odbędą się w tym roku tradycyjnie po piątej niedzieli Wielkiego Postu, od poniedziałku (27 marca) do środy (29 marca). Poprowadzi je Ksiądz Wojciech Kmak, wikariusz z ,,Dużego kościoła’’ z Rawy Maz. Zobaczyć program w intencjach tygodniowych. W środę 29 marca dzień spowiedzi, będą księża z dekanatu do dyspozycji.

3. Dziś niedzielę 26 marca po mszach świętych o 9.00 i 12.00 bielanki i schola będą rozprowadzać palemki na niedzielę palmową. Ofiary przeznaczone na wspólny fundusz z ministrantami na wspólne wyjazdy.

4. Jak jest u nas tradycją można już zbierać ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego. Kwiaty już zostały zamówione zgodnie z sugestiami Pań od dekoracji. Serdeczne Bóg zapłać za już zebrane ofiary.

5. W przyszłą niedzielę 2 kwietnia Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień, poświęcenie palm (jeśli pogoda pozwoli przed kościołem), czytanie męki Pańskiej.

6. Muzeum Ziemi Rawskiej zaprasza na Wielkanocny Kiermasz Sztuki Ludowej i Rękodzieła, który odbędzie się dzisiaj w niedzielę 26 marca 2023 roku od 10.00 do14.00 w lokalu Jatki Miejskie, ul. Mickiewicza 11, Rawa Maz.

7. Na prośbę rodziny i przyjaciół nasza parafia ogłasza zbiórkę funduszy na rzecz leczenia Nikoli Kwiatos. Jej rodzina pochodzi z naszej parafii. Dziewczynka urodziła się z rzadką chorobą genetyczną z różnymi powikłaniami. Można przekazać 1,5 % z podatku (jest czas rozliczeń podatkowych) lub wpłacić dowolną kwotę na podane subkonto. Na tablicy ogłoszeń jest afisz z objaśnieniem jak dokonać wpłaty, na oknie w głównym i bocznym przedsionku kościoła są stosowne ulotki.

Serdecznie zachęcamy do udziału w zbiórce na leczenie Nikoli.

Poniżej profil Nikoli na stronie Fundacji Miej Serce - tutaj też wszelkie informacje jak przekazać wsparcie:

Jak można mi pomóc - ze strony Fundacji Miej Serce

1,5%

Przekaż 1.5% podatku Numer KRS 0000 368 135 Cel szczegółowy 102090502 Nikola Kwiatos

Darowizna

Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie korzystając z bezpiecznej płatności online lub wpłacając pieniądze na konto (przelewem bankowym lub na poczcie). W celu przekazania wsparcia przelewem bankowym należy dokonać przelewu na poniższe dane:

Fundacja Miej Serce, ul. Jankowicka 9, 44-201 Rybnik, Bank PKOBP 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610, Tytułem: Nikola Kwiatos - Subkonto nr 102090502

Wpłata przez www

Można wpłacić kwotę przez https://miejserce.pl/podopieczny/102090502