logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 3 Niedziela adwentu (Gaudete), 17 grudnia 2023

1. Dziś w niedzielę 17 grudnia po mszy o 9.00 spotkanie dla dzieci komunijnych (III niedziela miesiąca).

2. Dziś po mszach świętych można zgłaszać osoby chore i starsze które chcą przyjąć Komunię na święta, a nie będą mogły być w kościele w czasie świąt. Komunia dla chorych i starszych na święta w czwartek od 9.00.

3. W tym tygodniu w środę 20 grudnia przeżywamy rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je Ojciec Dariusz z zakonu kapucynów z Nowego Miasta nad Pilicą. Będą księża z dekanatu, możliwość spowiedzi na każdej mszy świętej. Msze o 9.00, 12.00 i 17.00. Dzieci i młodzież nie mają specjalnej mszy, przychodzą na dowolną mszę świętą. 

4. Są jeszcze świece wigilijne, ale tylko małe po 7zł.

5. Pan Organista zakończył roznoszenie opłatka, jeśli ktoś nie ma opłatka na święta mamy jeszcze opłatki w zakrystii.

6. Jeśli chodzi o msze świąteczne to Pasterka tradycyjna msza w noc Bożego Narodzenia 24 grudnia o 23.00. W Boże Narodzenie msze o 9.00 i 12.00 podobnie w 26 grudnia w świętego Szczepana. W świętego Szczepana tradycyjnie poświęcenie owsa pod koniec mszy świętych.

7. Choć w Wigilię nie obowiązuje już post ścisły ale zwyczajowy, to zachęcamy do zachowania go jak i tradycji świątecznych i związanych z wieczerzą wigilijną, potrawy, wolne miejsce przy stole, prezenty, choinka, dzielenie się opłatkiem, śpiewanie kolęd. To pomaga piękniej i uroczyściej przeżyć święta. 

 

|  2024  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template