logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 4 niedziela Adwentu, 24 grudnia 2023, Wigilia

1. W tym tygodniu będziemy przeżywać Święta Bożego Narodzenia i później Nowy Rok. Na te dni dla Parafian i Waszych bliskich i Gości życzymy błogosławionych, spokojnych i radosnych świąt. Jeśli chodzi o msze świąteczne to Pasterka tradycyjna msza w noc Bożego Narodzenia 24 grudnia o 23.00. W Boże Narodzenie msze o 9.00 i 12.00 podobnie w 26 grudnia w świętego Szczepana. W świętego Szczepana tradycyjnie poświęcenie owsa pod koniec mszy świętych.

2. Są jeszcze świece wigilijne, ale tylko małe po 7zł.

3. Choć w Wigilię nie obowiązuje już post ścisły ale zwyczajowy, to zachęcamy do zachowania go jak i tradycji świątecznych i związanych z wieczerzą wigilijną, potrawy, wolne miejsce przy stole, prezenty, choinka, dzielenie się opłatkiem, śpiewanie kolęd. To pomaga piękniej i uroczyściej przeżyć święta.

4. Serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie dekoracji na święta, za choinki.

5. W tym tygodniu rozpocznę też kolędę:

Środa, 27 grudnia 2023 8.30 - Nowe Byliny;  

Czwartek, 28 grudnia 2023 8.30 - Małgorzatów;

Piątek, 29 grudnia 2023 8.30 - Zielone.

|  2024  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template