OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 31 Niedziela Zwykła – 30 października 2016 r.

1. W ubiegłą niedzielę liczyliśmy wiernych. Frekwencja w naszej parafii wyniosła 36,1%. Obecnych było 658 z 1828 mieszkańców, w tym 57 % kobiet i 43 % mężczyzn. Cieszy wysoki odsetek przystępujących do Komunii świętej, który wyniósł 70,4 %.

2. Jutro ostanie nabożeństwo różańcowe. Ponieważ zakończy się ono nagradzaniem chodzących dzielnie dzieci, bardzo proszę, byśmy zaczęli różaniec o 16.15, aby nie opóźnić Mszy świętej o 17.00. I już dziś dziękuje wszystkim, którzy ufundowali jakieś upominki albo złożyli ofiarę na ich zakup. Niech Matka Boża Różańcowa wynagrodzi Wam za to!

3. Także jutro NOC ŚWIĘTYCH w Rawie. Początek w dużym kościele o 19.00. Można zabrać ze sobą świecę.

4. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu podobnie jak w niedzielę, mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy świętej. Jutro zapewne ostatnie porządki na grobach. Proszę korzystać z dużego kontenera na śmieci i wrzucać je jak najgłębiej. Wiem, że nie jest to zbyt wygodne, ale nie ukrywam, że w ten sposób zaoszczędzimy trochę na wywozie śmieci. A we Wszystkich Świętych jak co roku Po Mszy o 12 przejdziemy na cmentarz, gdzie odprawiona zostanie procesja z modlitwami za zmarłych. Po procesji poświęcimy nowe groby oraz można będzie jeszcze zgłosić swoich zmarłych na wypominki. Ofiary zebrane 1 listopada do puszki przed kościołem i na cmentarzu będą przeznaczone na nasze łowickie seminarium. Tradycyjnie już przy cmentarzu będzie można zaparkować i od strony Garłowa, ale również na nowej części cmentarza od Księżej Woli. Przez cały tydzień możemy codziennie uzyskać odpust zupełny za zmarłych. W tym celu oprócz przyjęcia Komunii trzeba nawiedzić cmentarz z modlitwą. W Dzień Zaduszny 2 listopada o 16.30 czyli pół godziny przed Mszą świętą odmówimy w kościele różaniec za zmarłych. Dziękuję państwu Zielińskim, naszym parafianom, za chryzantemy do kościoła.

5. Od pierwszej niedzieli listopada czyli już za tydzień rozpoczniemy peregrynację obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszych domach. Matka Boża gdy jechała do nas, to najpierw przejechała przez Soszyce. Dlatego od tej własnie miejscowości rozpocznie się peregrynacja. Razem z obrazem otrzymamy modlitewnik, który pomoże przeżyć dobrze te 24 godziny obecności Matki Bożej w naszym domu. Modlitewnik przekazujemy razem z obrazem. Przy odwiedzinach Obrazu nie zbieramy żadnych ofiar! Obraz po zakończeniu odwiedzin całej wsi, przynosimy do kościoła aby wspólnie podziękować Matce Bożej na Mszy niedzielnej o 12.00. Na tę Msze starają się przyjść również mieszkańcy tej wsi, która obraz przejmuje. I po Mszy zabiera Go z kościoła pierwsza rodzina. Można tę kolejność ustalić sobie tak, jak ksiądz odwiedza Was po kolędzie. Proponuję by rodziny między sobą przekazywały obraz około godziny 17.00. Tak też jest przygotowany modlitewnik. Po obraz do sąsiadów udają się co najmniej dwie osoby z domu, a najlepiej cała rodzina. Jeśli oddajecie obraz sąsiadom samotnym, to można pomóc im w zaniesieniu obrazu. Wcześniej przygotowujemy miejsce na stole lub komodzie, przykryte obrusem z zapaloną świecą. Zachęcam by przy okazji obrazu przeprosić się w rodzinach czy pomiędzy sąsiadami, jeśli są jakieś zranienia z przeszłości. A jeśli ktoś od lat nie był u spowiedzi, by z niej skorzystać. Ostania rodzina z danej wsi przywozi obraz do kościoła i jeśli jest to w środku tygodnia, obraz do niedzieli pozostanie w kościele. Po Soszycach Obraz przejmują mieszkańcy Boguszyc – Parceli. Po Parceli Boguszyce Glisna, Boguszyce Duże i Boguszyce Małe. Te miejscowości Obraz powinien odwiedzić mniej więcej do końca czerwca. O kolejności będę oczywiście przypominał na bieżąco. A zatem w niedzielę za tydzień zapraszam na 12.00 mieszkańców Soszyc, którzy pierwsi otrzymają Obraz.

6. Komenda Powiatowa Policji zwróciła się do mnie z prośbą, aby ogłosić o ciągle powtarzających się w naszym powiecie przypadkach wyłudzeń pieniędzy na tak zwanego "wnuczka","policjanta" czy "urzędnika". Policja przypomina, że nie załatwia z nami żadnych spraw przez telefon. A jeśli ktoś nas odwiedza podając się za urzędnika, a jest nam zupełnie nie znany, to zawsze możemy go sprawdzić dzwoniąc na policję. Znane są już policji przypadki wyłudzenia domu czy gospodarstwa pod pozorem podpisania nowej umowy za prąd czy telefon.

7. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.15. W niedziele za tydzień nie ma już Mszy o 17. W listopadzie pozostaną nam dwie Msze o 9.00 i 12.00.  Za tydzień powiem również o złożonym do Ministerstwa Kultury wniosku o dofinansowanie prac konserwatorskich w naszym kościele oraz o planowanej na przyszły rok z naszej parafii pielgrzymce do Rzymu...