logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 4 Niedziela Wielkiego Postu, 10 marca 2024

1. W czasie wielkiego Postu zapraszamy do uczestniczenia w nabożeństwie drogi krzyżowej (Bóg zapłać P. Asi, dzieciom i młodzieży za drogę z 8 marca opartą na życiu bł. rodziny Ulmów), w piątki o godzinie 16.30. W poście odprawiamy również nabożeństwo Gorzkich żalów. Nabożeństwo w każdą niedzielę w Wielkim Poście pod koniec mszy o godz. 12.00. 

2. W przyszłą niedzielę 17 marca (III niedziela miesiąca) po mszy o godz. 9.00-ej zapraszamy na spotkanie dla rodziców i dzieci komunijnych. 

3. Rekolekcje wielkopostne odbędą się w tym roku tradycyjnie po piątej niedzieli Wielkiego Postu, od poniedziałku (19 marca) do środy (20 marca). Poprowadzi je Ksiądz Robert Wolniewski, rezydent parafii Sanniki. W środę 20 marca dzień spowiedzi, będą księża z dekanatu do dyspozycji.

4. W tym roku bielanki i schola będą rozprowadzać palemki przed Niedzielą Palmową, ofiary zasilą fundusz na wspólny wyjazd do Płocka (w tym roku).

5. W ubiegłym roku 2023 było 21 chrztów, 10 ślubów i 31 pogrzebów. Dzieci pierwszokomunijych 31, bierzmowanych 41 osób. Komunia święta do chorych i starszych na I piątki i święta około 25 osób (przez cały rok), komunia święta udzielona około 30.000 tyś.

6. Od remontów i inwestycji w poprzednich latach, w ostatnim półroczu zostały zrobione następujące „rzeczy”:   - poręcze na schodach 16 tys. zł; - alejki na nowym cmentarzu 25 tys. zł;   - budka metalowa na narzędzia (na cmentarzu) 3 tys. zł. W najbliższym czasie zostaną zrobione: - nowa brama i furtki i odnowimy słupki (główne wejście na plac kościelny) i poręcz z bocznej furtki od kościoła na plebanię, koszt około 25 tys. zł.

7. Jak jest u nas tradycją można już zbierać ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego. Kwiaty już zostały zamówione zgodnie z sugestiami Pań od dekoracji. Bóg zapłać za zebrane ofiary na kwiaty z Księżej Woli i z Zawad, Kaliszek i Boguszyc Parceli.

|  2024  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template