logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 5 Niedziela Wielkiego Postu, 17 marca 2024

1. Dziś w niedzielę 17 marca (III niedziela miesiąca) po mszy o godz. 9.00-ej zapraszamy na spotkanie dla rodziców i dzieci komunijnych. 

2. Rekolekcje wielkopostne odbędą się w tym roku tradycyjnie po piątej niedzieli Wielkiego Postu, od poniedziałku (18 marca) do środy (20 marca). W środę 20 marca dzień spowiedzi, będą księża z dekanatu do dyspozycji.

3. W tym roku bielanki i schola będą rozprowadzać palemki przed Niedzielą Palmową, ofiary zasilą fundusz na wspólny wyjazd do Płocka (w tym roku).

4. Można zgłaszać osoby starsze lub chore, które pragną przyjąć na Święta Wielkanocne Komunię świętą. Komunia w Wielką Środę i Czwartek od 9.00.

5. W przyszłą niedzielę 24 marca przypada Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień, poświęcenie palm (na początku mszy w kościele), czytanie męki Pańskiej (jeśli pogoda pozwoli, pod koniec mszy świętych procesja z palmami wokół kościoła i powrót na błogosławieństwo, a po mszy o 12.00 - tej jeszcze Gorzkie żale na koniec). 

6. Jak jest u nas tradycją można już zbierać ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego. Kwiaty już zostały zamówione zgodnie z sugestiami Pań od dekoracji. Bóg zapłać za zebrane ofiary na kwiaty z Księżej Woli i z Zawad, Kaliszek i Boguszyc Parceli, Nowych Bylin, Garłowa, Dziurdziół i Małgorzatowa.

7. Proponuję aby, tak jak było w ubiegłym roku święcenie pokarmów odbyła się po wioskach od godziny 9.00, a około 12.00-tej w kościele dla Boguszyc i Garłowa i wszystkich, którym wygodniej przynieść święconkę do kościoła.

Kolejność święconki po wioskach: 

-Księża Wola (altana);      

-Dziurdzioły (szkoła+Małgorzatów);    

-Zielone (U Państwa Lewandowskich); 

-Nowe Byliny (u Państwa Dziągów); 

-Stare Byliny (u P. Miszczaków i ???); 

-Kaliszki (u Państwa Klimczaków); 

-Kolonia Zawady (u Państwa Ciupów); 

-Zawady (u Państwa Wasilewskich);   

-Soszyce (u Państwa Kroczów).

 

 

|  2024  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template