logotype

PEREGRYNACJA OBRAZU MATKI BOŻEJ W RODZINACH

Od pierwszej niedzieli listopada rozpoczynamy peregrynację obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszych domach. Matka Boża gdy jechała do nas, to najpierw przejechała przez Soszyce. Dlatego od tej własnie miejscowości rozpoczyna się peregrynacja. Razem z obrazem otrzymamy modlitewnik, który pomoże przeżyć dobrze te 24 godziny obecnośći Matki Bożej w naszym domu. Modlitewnik przekazujemy razem z obrazem. Przy odwiedzinach Obrazu nie zbieramy żadnych ofiar! Obraz po zakończeniu odwiedzin całej wsi, przynosimy do kościoła aby wspólnie podziękować Matce Bożej na Mszy niedzielnej o 12.00. Na tę Msze starają się przyjść również mieszkańcy tej wsi, która obraz przejmuje. I po Mszy zabiera Go z kościoła pierwsza rodzina. Można tę kolejność ustalić sobie tak, jak ksiądz odwiedza Was po kolędzie. Proponuję by rodziny między soba przekazywały obraz około godziny 17.00. Tak też jest przygotowany modlitewnik. Po obraz do sąsiadów udają się conajmniej dwie osoby z domu, a najlepiej cała rodzina. Jeśli oddajecie obraz sąsiadom samotnym, to można pomóc im w zaniesieniu obrazu. Rodzina oddająca obraz odczytuje z modlitewnika specjalne błogosławieństwo przy przekazaniu sąsiadom. Wcześniej przygotowujemy miejsce na stole lub komodzie, przykryte obrusem z zapaloną świecą. Zachęcam by przy okazji obrazu przeprosić się w rodzinach czy pomiędzy sąsiadami, jeśli są jakieś zranienia z przeszłości. A jeśli ktoś od lat nie był u spowiedzi, by z niej skorzystać. Ostania rodzina z danej wsi przywozi obraz do kościoła i jeśli jest to w środku tygodnia, obraz do niedzieli pozostanie w kościele. Po Soszycach Obraz przejmują mieszkańcy Boguszyc – Parceli. Po Parceli Boguszyce Glisna, Boguszyce Duże i Boguszyce Małe, Zawady, Kaliszki, Zielone, Małgorzatów, Nowe Byliny, Dziurdzioły, Zarzecze, Księża Wola, Stare Byliny i Garłów.

 

|  2024  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template