logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 2 Niedziela Wielkanocna, 7 kwietnia 2024, Niedziela Miłosierdzia

1. Dziś 7 kwietnia 2 niedziela wielkanocna jest ustanowiona przez Jana Pawła II Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Po każdej mszy świętej odmówimy dziesiątkę koronki do Bożego miłosierdzia. Jeśli pogoda pozwoli pod koniec mszy świętej o 9.00-tej wystawienie, litania do Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna z okazji I niedzieli miesiąca, jeśli nie, wersja skrócona, wystawienie i litania (bez procesji). Zapraszamy asystę liturgiczną.  

2. Jutro, w poniedziałek 8-ego kwietnia 2024 roku Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesiona z 25 marca Wielki Poniedziałek), uroczysta msza święta o godzinie 17.00-tej. 

3. Przy bocznej kapliczce jest woda święcona i są buteleczki, kto jeszcze nie wziął.

4. W przyszłą niedzielę 14 kwietnia. ulicami Warszawy przejdzie Narodowego Marszu Życia pod nazwą Niech Żyje Polska! Organizatorzy zapraszają do udziału i chcą zamanifestować na rzecz ochrony życia, rodziny, ale też wolności i niepodległości. Data ta nie jest przypadkowa, ponieważ kilka dni wcześniej koalicja rządząca obecnie, będzie procedować przepisy umożliwiające zabijanie nienarodzonych dzieci.

5. Od poniedziałku 8 kwietnia na naszym cmentarzu mamy segregację odpadów. Oddzielamy organiczne (kwiaty, ziemia, wieńce) od reszty (plastiki i szkło). Małe kontenery 120 litrów, zielony organiczne, czarny nieorganiczne. Z tyłu cmentarza duże kontenery: wychodząc po prawej będą odpady organiczne po lewej nieorganiczne. Nie wyrzucamy byle jak, z wieńców nieorganiczne, np, szarfy też trzeba oddzielić, druciki też, gąbki zielone to też nieorganiczne, podobnie doniczki i folie, tego nie rzucać do organicznych. 

6. Od 13 kwietnia w kinie w Rawie Mazowieckiej dalsze odcinki filmu religijnego the Chosen. Afisz na tablicy ogłoszeń. 

 

|  2024  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template